Hlavní navigace

Unicorn bude řídit dobíjení pro Škoda Auto

Sdílet

-rd 17. 9. 2020

Pro pokrytí potřeb dobíjecí infrastruktury společnost Unicorn využila produkty e-mobility ChargeUp CPO a ChargeUp ESP.

Právě produkt společnosti Unicorn s názvem ChargeUp CPO (Charge Point Operator) se stal hlavním dohledovým systémem pro dobíjecí infrastrukturu mladoboleslavské automobilky a spravuje nyní více jak 200 dobíjecích stanic.

Řešení ChargeUp CPO poskytuje komplexní řešení elektromobility pro správu, provoz a údržbu dobíjecí infrastruktury pro vozy s elektrickým pohonem a je založeno na robustní technologické platformě Unicorn Application Framework (UAF), která v sektoru evropské energetiky úspěšně slouží mnoha zákazníkům.

Komplexní řešení pro elektromobilitu ChargeUp zahrnuje i internetovou službu pro koncové klienty, zvanou ChargeUp ESP (Emobility Service Provider). Systém pro plnou podporu koncových uživatelů elektromobilů, jenž řidiče bezpečně dovede k nejbližší dobíjecí stanici, informuje o dostupnosti, technické způsobilosti nebo momentálním stavu dobíjecích stanic a zejména poskytuje i možnost přímé platby za dobíjení.

Klíčovými funkčnostmi realizovaného systému je kompletní administrace a správa veškerých evidovaných dat souvisejících s dobíjecími stanicemi, jako jsou jejich technické vlastnosti, fyzické umístění a aktuální stav, dále pak dispečink dobíjecích stanic a jejich vzdálené ovládání. V dalších verzích jsou plánované funkce Smart Meteringu pro zabezpečení příjmu a centrální evidence měřených dat pro fakturaci a reporting nebo tzv. Load Management, jež umožňuje řízení dobíjení elektromobilů dle momentálních podmínek v energetické síti či podle profilu koncového zákazníka.

Našli jste v článku chybu?