Hlavní navigace

Unicorn řeší i nabíjení slovenských elektromobilů

Sdílet

-rd 13. 9. 2021

Společnost DPD SK spolu s dobíjecími stanicemi získá i systém ChargeUp a související služby. Systém ChargeUp CPO zajistí evidenci a vzdálenou správu dobíjecích stanic. Jejich výkon bude řídit tzv. dynamický load balancing, díky němuž bude moci společnost pracovat s prioritizací dobíjení pro konkrétní vozidla a zároveň předcházet překročení limitů rezervované kapacity odběrného místa. Kurýři společnosti DPD budou dobíjet svá vozidla prostřednictvím aplikace ChargeUp ESP nebo RFID karet.

Projekt byl zahájen v červenci 2021. V rámci první etapy dodal Unicorn společnosti DPD prvních 19 dobíjecích stanic, z nichž je 17 určených pro dobíjení kurýrních vozidel DPD a 2 pro širokou veřejnost. Spolupráce obou společností bude pokračovat až do roku 2025, kdy bude mít společnost DPD v Bratislavě zhruba 70 dobíjecích stanic.

Kurýrní společnost DPD počítá s elektrifikací své flotily i v dalších městech na Slovensku, v nichž má své pobočky. Konkrétně jde o města Košice, Prievidza a Žilina. Firma zároveň plánuje všechny své ostatní depa elektrifikovat do roku 2025 minimálně na 30 %, což je v souladu se strategií celé sítě DPDgroup.

Našli jste v článku chybu?