Hlavní navigace

UPC podporuje Chromecast, Apple TV i službu vzdálené nahrávání

Sdílet

-rd 6. 5. 2016
 „Podpora Chromecastu a Apple TV v aplikaci Horizon Go umožní našim zákazníkům sledovat vysílání na velké obrazovce, kdekoli, kde bude dostupná Wi-Fi síť. Bez set-top boxu tak mohou sledovat až 123 programů,“ popisuje marketingový ředitel UPC Jan Kohout.

Aktuální verze aplikace mobilní televize Horizon Go, kterou si lze stáhnout z Google Play nebo z Apple Store, umožňuje streaming obsahu na televizní obrazovku. Stačí připojit HDMI kabelem k televizi zařízení Chromecast od Googlu, stáhnout si do mobilu nebo tabletu aplikaci Chromecast a spárovat. Pro správné fungování služby je nutné mít obě zařízení připojena na stejné Wi-Fi síti.

Horizon Go umožňuje streaming na televizní obrazovku také díky technologii AirPlay, kterou disponuje zařízení Apple TV od Applu. Opět postačí připojení zařízení do HDMI portu televizoru a spárování s iPhonem nebo iPadem na shodné Wi-Fi síti.

Funkce vzdálené nahrávání umožňuje nahrávání pořadů, které jsou aktuálně vysílány (a mají déle než 5 minut do konce) nebo budou vysílány v budoucnu (až 7 dní dopředu). Nastavení nahrávání probíhá přes aplikaci mobilní televize Horizon Go nebo přes web.

Nahrávky se ukládají na HD DVR Mediaboxech s integrovaným pevným diskem s kapacitou až 300 hodin. Na HD DVR Mediaboxech lze posléze záznam přehrávat nebo po zhlédnutí uchovat nebo smazat. Funkci vzdáleného nahrávání lze využít i mimo území České republiky.

Našli jste v článku chybu?