Hlavní navigace

USB flash disk s gigantickou kapacitou 256 GB představil Kingston

21. 7. 2009

Sdílet

USB disk Kingston DataTraveler 300 se podle výrobce vyznačuje štíhlým designem a konstrukcí bez nutnosti krytky konektoru, jež USB konektor chrání, když se disk nepoužívá, a disk navíc podporuje funkci ReadyBoost operačního systému Windows Vista. Tento model řady Kingston DataTraveler se bude dodávat pouze na objednávku - zákazníci, kteří si jej budou chtít zakoupit, mohou objednávky podávat u velkého množství prodejců a internetových obchodů.
„DataTraveler 300 uživatelům umožní mít u sebe ohromné objemy dat, ať již budou kdekoli - například až 365 CD disků," řekl Marcin Gaczor, Business Development Representative ze společnosti Kingston Technology Europe. „Obchodní uživatelé i běžní spotřebitelé mohou navíc svá data chránit aktivací softwaru Password Traveler, jenž jim umožní zabezpečit svá data uložená v tzv. soukromé oblasti disku pomocí hesla, přičemž k používání tohoto softwaru nejsou potřebná administrátorská práva."

Vlastnosti a technické údaje USB disku DataTraveler 300:
Kapacita - 256 GB
Rychlost - rychlost přenosu dat až 20 MB/s pro čtení a 10 MB/s pro zápis
Bezpečnost - obsahuje zabezpečovací software Password Traveler pro Windows
Snadná práce s ochranou - nevyžaduje administrátorská práva pro přístup k soukromé zóně (Privacy Zone)
Rozměry - 70,68 mm x 16,90 mm x 21,99 mm

Již v březnu jsme měli v redakci Computerworldu možnost otestovat 64GB zástupce řady Data Traveler 150, přičemž lze předpokládat, že řada technických parametrů nového modelu bude podobná s dřívější řadou. Detaily, námi naměřené výsledky a postřehy najdete v článku 64GB USB flash disk Kingston DataTraveler 150 v testu.

 

Našli jste v článku chybu?