Hlavní navigace

Už i Lenovo začíná prodávat laptopy s umělou inteligencí a Copilot+

25. 6. 2024

Sdílet

Thinkpad Autor: Lenovo

Úderem letních prázdnin začne Lenovo na českém trhu prodávat Lenovo Yoga Slim 7× a Lenovo ThinkPad T14s Gen 6, první notebooky optimalizované pro umělou inteligenci s aplikací Copilot+, poháněné procesory Qualcomm Snapdragon X Elite.

Koupíte si letos laptop?

Díky 12jádrové architektuře Qualcomm Oryon, grafice Qualcomm Adreno a dedikované NPU jednotce Qualcomm Hexagon přinášejí nové notebooky AI NPU zpracování v rychlosti až 45 bilionů operací za vteřinu (TOPS).

Notebook Lenovo Yoga Slim 7× přináší v tenkém těle s váhou začínající na 1,28 kg Hexagon NPU v procesoru Snapdragon X Elite, který zefektivňuje funkce jako jsou tvorba obrázku dle psaného požadavku, pokročilé funkce pro úpravu fotek a videí, zpětná vazba pro tvorbu a úpravu textu a mnoho dalších. 

Lenovo AI Core spolupracuje s procesorem Snapdragon X Elite pro chytré nastavení režimu používání a dynamickou úpravu výkonu a energetické účinnosti v závislosti na dané činnosti.

Laptop ThinkPad T14s Gen 6 je první profesionální přenosný počítač značky nové generace s aplikací Copilot+. Díky procesoru Snapdragon X Elite, který je vybaven integrovanou grafikou Adreno GPU a vlastním AI enginem zvyšuje produktivitu a usnadňuje proces tvorby obsahu. Copilot+ pomáhá zefektivnit běžné činnosti pomocí generativní AI a strojového učení.

ThinkPad T14s Gen 6 je vybaven až 64GB vysokorychlostní LPDDR5× pamětí a disponuje tenkým 14palcovým tělem s úzkými rámečky displeje.

Lenovo Yoga Slim 7x

Lenovo Yoga Slim 7×

Autor: Lenovo

Notebook Lenovo Yoga Slim 7× bude na našem trhu dostupný od července 2024 s cenou začínající na 34 990 Kč. Předprodej byl zahájen již 20.5.

Notebook Lenovo ThinkPad T14s Gen 6 bude na našem trhu dostupný od srpna 2024 s cenou začínající na 53 690 Kč.

 

Získejte pro svůj produkt či službu ocenění IT produkt roku! Soutěž „IT produkt roku“ vyhlašuje redakce Computerworldu s cílem vyzdvihnout výrobky disponující vlastnostmi, které je významně odlišují od konkurenčních produktů stejné kategorie. Může přitom jít jak o celkově inovativní pojetí produktu, tak o jednotlivé funkční zdokonalení, výrazně zjednodušené ovládání nebo třeba o výjimečně příznivou cenu.

Soutěž probíhá ve třech samostatných kolech v kalendářním roce a každý postupující produkt či služba do jednoho ze tří finálových kol získává právo na titul IT produkt roku.

Máte-li zájem účastnit se soutěže IT produkt roku, neváhejte. Kontaktujte nás prosím na itprodukt@iinfo.cz.

O přihlášku a více informací si můžete napsat nebo zavolat na telefonech 776 204 420 nebo 604 266 707 či 725 326 893, případně na také na adrese itprodukt@iinfo.cz.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality