Hlavní navigace

V Česku se přes SMS šíří nebezpečný malware

14. 2. 2017

Sdílet

Na Česko cílí nová vlna malware, který se šíří podvodnými zprávami SMS. Podle aktuálních informací se útočníci prozatím zaměřili jen na ČSOB. Dá se však očekávat, že okruh cílových bank se brzy rozšíří, tvrdí Lukáš Štefanko z Esetu.

Škodlivý kód typu trojan pro platformu Android je novou variantou již známé rodiny malware, která se v závěru ledna šířila prostřednictvím falešných SMS zpráv, předstírajících komunikaci České pošty nebo obchodu Alza.cz.

Malware Android\Trojan.Spy.Banker.HV uživateli při otevření internetového bankovnictví podsune falešnou přihlašovací stránku. Nepozorný uživatel tak nevědomky odešle své přihlašovací údaje podvodníkům a vystaví se hrozbě vykradení účtu.

V aktuální útočné kampani, která probíhá v Česku a na Slovensku, je tento nebezpečný malware šíří pomocí SMS s odkazem na údajnou aplikaci společnosti DHL, která však stáhne podvodnou aplikaci s názvem „Flash Player 10 Update“ a ikonou společnosti DHL.

Přestože název aplikace útočníci změnili, ikonu zatím nikoli, což při instalaci v českém nebo slovenském prostředí působí podezřele.

Našli jste v článku chybu?