Hlavní navigace

V Česku stouply v roce 2015 prodeje zařízení Xiaomi čtyřnásobně

19. 2. 2016

Sdílet

Prodeje telefonů Xiaomi se v České republice vyšplhaly v roce 2015 na čtyřnásobek oproti roku 2014. Xiaomi se tak pro české uživatele mění z podceňované čínské značky v atraktivního výrobce cenově dostupných mobilních zařízení.

V roce 2016 by se podle odhadů v ČR mohlo prodat až 100 tisíc telefonů a půl milionu kusů příslušenství této značky. Faktem, který bude pro evropské i české fanoušky Xiaomi zjevně velmi důležitý, je jeho letošní první oficiální účast na Mobile World Congress v Barceloně, což je vůbec první prezentace Xiaomi na veletrhu v západním světě. Vypovídá to zejména o tom, že i Xiaomi se začíná významněji rozhlížet mimo původní čínský trh.

Obchodní ředitel společnosti LionMobile (provozovatel e-shopu Xiaomimobile.cz) Jiří Opletal k výsledkům podotýká: „Čtyřnásobný nárůst prodejů v ČR v roce 2015 do značné míry kopíruje se zpožděním velmi podobný trend v samotné Číně. Tam stoupl mezi lety 2013 a 2014 prodej Xiaomi z 18 na 60 milionů kusů zařízení, což je 350% nárůst.“

Nejprodávanějším zařízením v ČR vůbec se stala powerbanka s kapacitou 10.400mAh. V těsném závěsu za ní pak světový bestseller – fitness náramek Mi Band. Mezi telefony se pak největší přízni těšil telefon Redmi 2. Pro rok 2016 Xiaomi chystá jako svou novou vlajakovou loď telefon Mi5.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?