Hlavní navigace

V.Clone nabízí možnost přenášet si celý image svého PC a pracovat s ním kdekoliv

Sdílet

Pavel Louda 12. 1. 2010

Novinka využívá virtualizační technologii VMwaru a spočívá v tom, že vytvoří virtuální klon operačního systému, aplikací a osobních nastavení v primárním počítači a uloží je jako obraz na externí harddisk Iomega (pouze ve verzi s rozhraním USB).

Potom podle výrobce jej stačí připojit se softwarem v.Clone k prakticky libovolnému počítači a uživatel získává přístup k veškerému obsahu, který má ve svém primárním počítači. Po odpojení externího disku nezůstávají v použitém počítači žádná data (pouze samotná aplikace) a navíc software v.Clone po připojení disku zpět k primárnímu počítači provede automatickou synchronizaci nových a změněných dat.

To dává uživatelům absolutní volnost pohybu mezi fyzickým prostředím na primárním počítači a virtuálním prostředím na libovolném jiném počítači.

„Ať používáte počítač svého známého nebo netbook některého z členů rodiny, ať jste ve své kanceláři či v letadle 10 000 metrů nad oceánem, technologie v.Clone vám přináší možnosti, které si přejete mít vždy, když nemáte přístup ke svým datům v primárním počítači. Nyní je můžete mít u sebe na pevném disku Iomega,“ vysvětluje Jonathan Huberman, prezident společnosti Iomega.

Společnost Iomega předpokládá, že software v.Clone bude k dispozici ke stažení na webu www.iomega.com v průběhu tohoto měsíce všem zákazníkům, kteří si zakoupili externí pevný disk Iomega. Během 1. čtvrtletí 2010 bude software v.Clone dodáván již předinstalovaný na přenosných pevných discích Iomega.

Technologie v.Clone není v současné době kompatibilní s počítači Mac a osobními počítači, které neumožňují instalaci požadované aplikace (v.Clone Player), jako například v internetových kavárnách či jiných veřejných místech.

Našli jste v článku chybu?