Hlavní navigace

V síti O2 letos přenesou zákazníci přes 2200 PB dat. Pomoci má nový router.

3. 1. 2022

Sdílet

Ode dneška nabízí operátor O2 svůj první 5G modem – O2 5G Box. Nabízet ho plánuje v lokalitách s dostupnými sítěmi 5G nebo 4G, kde doposud chybělo pokrytí dostatečně rychlým internetem.

Majitelům nabídne O2 5G Box kromě připojení do sítě 5G i Wi-Fi 6, díky které se k novému modemu může připojit až 30 zařízení. Zákazníci O2 si jej mohou pořídit k Internetu na doma na splátky bez navýšení, a to za 99 korun měsíčně po dobu 60 měsíců i s prodlouženou pětiletou zárukou. Zařízení má podle operátora přinést stabilní a rychlý internet vzduchem s rychlostí 50Mb/s.

„S pokračujícím pokrýváním Česka sítěmi 5G a modernizací a zvyšováním kapacity naší mobilní sítě plánujeme do budoucna také rychlosti navýšit,“ říká ředitel fixních služeb v O2 Čejka. 

Připojení s rychlostí 50 Mb/s vyjde zákazníka na 399 korun měsíčně a pořídit si jej může 500 tisíc domácností, na jejichž adresách není momentálně dostupný rychlejší internet. Do konce roku pak plánuje O2 dostupnost díky pokračující výstavbě 5G navýšit na 900 tisíc domácností.


Autor: O2

Podle predikcí, které letos vydal, operátor očekává že jeho zákazníci v síti přenesou přes 2,2 tisíce PB dat s dominantním podílem ve fixní síti. Loni to přitom bylo o 400 PB méně.

Našli jste v článku chybu?