Hlavní navigace

vCenter Operations od VMwaru slibuje zjednodušenou správu cloudového prostředí

Sdílet

Pavel Louda 11. 3. 2011

Podle výrobce představuje cloud computing zásadně rozdílný přístup k IT, u kterého jsou zdroje shromážděny napříč nejrůznějšími zdroji, zajištění a kapacita jsou vysoce dynamické a nastavení je značně flexibilní. Tradiční nástroje správy a postupy, které byly vytvořeny k ovládání samostatných procesů napříč statickými výpočetními zdroji, totiž nemohou držet krok a rychlost s novým inteligentním virtuálním prostředím.

Řešení vCenter Operations, úzce propojené s řešením VMware vSphere, prý bude schopno porozumět pokročilé infrastruktuře správy funkcí a sesbírá data ze základních fyzických částí systému (serverů, úložišť, sítě) a z dalších nástrojů správy v rámci společnosti.

Poté v reálném čase provede analýzu dat, které tento systém vytváří, tak, aby se dostalo k těm podstatným informacím a následně je mohlo jasně odprezentovat v jednoduché a přehledné podobě. Tak budou mít týmy zabývající se infrastrukturou a provozem dostatek informací. Ty potřebují k rychlému rozhodování k tomu, aby podle dodavatele mohly:

 

  • Proaktivně zajistit příslušnou úroveň služeb v dynamickém prostředí cloudu

Panel informující o výkonu ve skutečném čase s patentovanou analýzou a velice silnou vizualizací ideálního prostředí umožní IT proaktivně a přesně označit problémy s výkonem a případné riziko ještě před tím, než k problémům dojde a ovlivní SLA.

  • Dostat se rychleji k příčině problému výkonu

Kombinace analýzy a znalosti infrastruktury umožňuje vCenter Operations určit přesněji a rychleji příznaky tak, že týmy zabývající se infrastrukturou a provozem se snadněji dostanou ke zdrojům problému s výkonem. Díky možnosti přístupu s vyšším stupněm spolupráce může vCenter Operations urychlit řešení problému a změnit správu cyklů a snížit manuální úsilí o 40 procent.

  • Optimalizovat nasazení služby v reálném čase tak, aby zajistily samostatnou obsluhu

vCenter Operations poskytne v reálném čase analýzu výkonu a kapacity tak, aby pomohl jednotlivým týmům provádět rychlá a kvalifikovaná rozhodnutí týkající se nasazení a umístění. Tato vlastnost bude zásadní pro rychlé a spolehlivé zajištění služeb v samoobslužných prostředích.

  • Zachovat soulad tváří v tvář neustálým změnám

Automatické analýzy zajištění a nastavení umožní optimální konfiguraci automatickou detekcí změn a možností jejich úprav tak, aby bylo IT oddělení umožněno zajistit průběžný soulad s provozními vzorovými případy a činností nebo regulačními požadavky.

Našli jste v článku chybu?