Hlavní navigace

Ve Wi-Fi čipech objevena závažná chyba, ohrožuje i iPhony

27. 9. 2017

Sdílet

Ta umožňuje potenciálnímu útočníkovi na dálku převzít kontrolu nad zařízením, přičemž mu stačí znát jen jeho MAC adresu nebo ID síťového portu. A protože MAC adresy připojených zařízení lze jednoduše zjistit, je riziko považováno za závažné.

Zpráva se objevila na vývojářské stránce Googlu Chromium už před několika měsíci. Napsal ji Gal Beniamini, stejný člověk, který podobnou zranitelnost objevil již v dubnu. Podle Beniaminiho ohrožuje chyba čipy Broadcom běžící na firmwaru verze BCM4355C0.

Chyba může být zneužita prostřednictvím softwarového hacku. Zneužití bylo testováno na iOS 10.2, ale mělo by fungovat na všech verzích systému až po iOS 10.3.3. Jestliže vaše zařízení běží na iOS 11, které Apple vydal 19. září, měli byste být mimo nebezpečí, protože zde už Apple tento problém vyřešil. Neoznámil ovšem, kdy budou k dispozici záplaty pro starší verze mobilní platformy.

Riziko se ovšem netýká jen iPhonů. Podle Beniaminiho lze potenciálně zaútočit také na Apple TV, telefony s Androidem (včetně modelu Samsung Galaxy S7 Edge), vybrané routery a chytré televize. U nejnovější verze tvOS (pro Apple TV) však už by problém měl být vyřešen. A stejně tak na zařízeních Pixel a Nexus od Googlu.

Zdroj: Techspot

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?