Hlavní navigace

Veeam nabízí nové zálohovací řešení pro Microsoft Azure

Sdílet

-rd 1. 5. 2020

Infrastruktura veřejného cloudu typu Infrastructure-as-a-Service (IaaS), jako je Microsoft Azure, je stále více nasazována pro produkční IT úlohy. I v případě veřejného IaaS cloudu, kdy je nepřetržitý provoz infrastruktury garantován poskytovatelem služby, zůstává zákazník stále odpovědný nejen za svá data, ale i za jejich ochranu před hrozbami jako ransomware, nechtěné smazání, poškození dat nebo úmyslné škodlivé jednání zaměstnanců, stejně jako v případě dat spravovaných v režimu on-premise.

Novinkou Veeam Backup for Microsoft Azure doplňuje Veeam podporu platforem komplexním podnikovým řešením s doplňujícími prvky na zálohování a obnovu aplikací v Azure a dat hostovaných ve virtuálních strojích v Azure.

„Podle studie Cloud Data Management Report společnosti Veeam již všechny organizace zažily ztrátu dat v cloudu,“ říká Danny Allan, CTO společnosti Veeam.

Hlavní přínosy nového řešení:

  • Těsná integrace s Azure pro možnost začít s ochranou dat během několika minut díky možnosti nasazení prostřednictvím Azure Marketplace, integrované automatizaci snímků pro častější body obnovení, zálohování do úložiště Azure Blob a rychlé kompletní obnově i obnově na úrovni souborů.
  • Cloudová mobilita v multi-cloudovém prostředí, umožněná formátem přenosných záloh společnosti Veeam, která poskytuje zálohování, obnovu i migraci napříč cloudovými, virtuálními i fyzickými prostředími.
  • Snížení TCO cloudových služeb s prvním dostupným kalkulátorem nákladů na optimalizaci pravidel, pro možnost vyhnout se nadměrným nebo neočekávaným poplatkům a dlouhodobé uchování dat v nákladově efektivním úložišti Azure Blob.
  • Izolování záložních dat od produkčního prostředí pro zvýšení zabezpečení s kombinací předplatných a regionů pro umístění záloh, stejně jako s vícefaktorovou autentizací jako další vrstvou ochrany před kybernetickými útoky.
Našli jste v článku chybu?