Hlavní navigace

Veeam představil klíčovou komponentu pro Veeam Hyper-Availability Platform

Sdílet

-rd 19. 6. 2018

Veeam představil novou klíčovou komponentu platformy Veeam Hyper-Availability Platform, a to Veeam DataLabs. Veeam DataLabs je určený pro správu datových kopií a organizacím umožňuje, aby mohly na vyžádání snadno vytvářet nové instance svých produkčních prostředí.

Kromě typických scénářů ochrany dat jako jsou přístupy DevTest, DevOps a DevSecOps to umožňuje i bezpečnostní a forenzní testování nebo vytváření sanboxů na vyžádání provozních týmů. Veeam DataLabs firmám přináší přidanou hodnotu v podobě rychlejších inovací, vyšší efektivity provozu, snížení rizik a optimalizace zdrojů.

Veeam DataLabs vychází z funkčnosti virtuálních laboratoří Veeam Virtual Labs umožňující na vyžádání vytvářet kopie produkčních virtuálních prostředí, a navíc přidává další způsoby použití. Tato izolovaná prostředí (sandboxy) využívají stávající data a mohou tak urychlit inovace či snížit rizika.

Veeam DataLabs přesouvá klíčové vlastnosti zálohování a replikací z reaktivního přístupu do podoby proaktivní služby s přidanou hodnotou. Díky novému způsobu využití dat získaných již v rámci procesu zajišťujícím jejich ochranu je tento přístup mnohem efektivnější a odkrývá další možnou hodnotu dat.

S Veeam DataLabs si mohou vývojáři sami vytvářet instance produkčního prostředí, ve kterých budou vyvíjet nové funkce. Tento přístup vede ke zrychlení poskytování digitálních služeb a zajišťuje, že jednotlivé týmy mají pro vývoj i testování vždy nejnovější kopie dat. Veeam DataLabs zajišťuje izolované prostory také pro provozní týmy, které mohou otestovat nové opravy a aktualizace před jejich všeobecným uvolněním napříč celou firmou.

Bezpečnostní a forenzní týmy mohou kopie dat použít pro otestování bezpečnostních zranitelností bez narušení produkčních systémů nebo provádět forenzní rozbory zachycených událostí a incidentů.

A skupiny, které mají na starosti analýzy a zajištění souladu s předpisy, mohou data zkoumat a klasifikovat s cílem usnadnit plánování kapacit a zjednodušit splnění legislativních požadavků včetně nařízení GDPR. Veeam DataLabs umožňuje naplnit všechny tyto scénáře bez narušení produkčních systémů a nevyžaduje k tomu ani rozšíření infrastruktury.

Našli jste v článku chybu?