Hlavní navigace

Veletrh it-sa ukáže trendy v bezpečnosti

20. 5. 2016

Sdílet

Součástí veletrhu jsou i řada přednášek a konferencí, jichž má podle  pořadatelů být mnoho desítek a jejichž cílem je zprostředkování praktických znalostí. Poprvé bude it-sa také dějištěm mezinárodně orientované EICAR Conference, která se obrací zejména na akademické pracovníky a zástupce výzkumu a vývoje.

Tematicky tak veletrh it-sa pokrývá celé spektrum kybernetické bezpečnosti, včetně zabezpečení IT v průmyslu či fyzické ochran. V oblasti Data Center Plus pak veletrh it-sa opět věnuje speciální plochu ochraně IT infrastruktury. Další speciální plochy sdružují nabídku okolo otázek řízení identity a přístupu nebo slouží jako vlastní platforma startupům.

Vloni se akce zúčastnilo 428, letos by prý mělo jít o ještě vyšší číslo – pořadatelé ale podle svých slov už narazili na kapacitní limity, takže od příštího roku by se veletrh měl rozšířit i do další haly.

„Zejména ze zahraničí se v letošním roce řada firem hlásí nově nebo své zastoupení na veletrhu it-sa dále rozšiřují,“ vysvětluje Frank Venjakob, ředitel veletrhu it-sa v pořádající společnosti NürnbergMesse.

Souběžně s it-sa se v Norimberku koná EICAR Conference. Zčásti paralelně s veletrhem it-sa budou experti z průmyslu, státní správy, dalších úřadů a vědy, ale také uživatelé diskutovat o aktuálním vývoji a výsledcích výzkumu na akademické úrovni.

Vedle pohledu na právní rámcové podmínky bude letos v centru pozornosti EICAR Conference stát věrohodnost bezpečnostních řešení v oblasti IT.

A ještě před evropskou akcí it-sa se koná jihoamerická odnož veletrhu -- it-sa Brazílie, a to ve dnech 13.-14. září 2016 v São Paulu.

Našli jste v článku chybu?