Hlavní navigace

Velkoobjemové tiskárny představily Konica Minolta i Oki

Sdílet

Pavel Louda 6. 8. 2014

Své doposud nejvýkonnější zařízení v segmentu produkčního tisku představila Konica Minolta. Jde o model bizhub PRESS C1100, který je vhodný zejména jako doplněk ofsetových tiskáren nebo do digitálních provozů se středně vysokými náklady tisku. 

Rychlost tisku až sto stran za minutu podle výrobce dělá z novinky nejvýkonnější stroj Konica Minolta. Této rychlosti navíc zařízení dosahuje i při oboustranném tisku a libovolné gramáži papíru v rozmezí 55-350 g/m2.

Vylepšená funkce dopravní jednotky měří barevnost výtisku v reálném čase a nová technologie vedení papíru zajišťuje duplexní soutisk s přesností +- 0,4 mm. Celková produktivita nového stroje může dosáhnout až jednoho milionu výtisků měsíčně.

V produktem nabízí dodavatel i řadu služeb - patří mezi ně třeba speciální pokročilé školení, které je možné provést přímo u zákazníka. Další službou je například certifikace na shodu s ofsetovým tiskem či automatické dodávání spotřebních materiálů.

Také opravu prý technici dokážou zajistit kdekoli v České republice v řádu několika hodin od nahlášení.

Oki zase představila pokročilou řadu multifunkčních barevných tiskáren A3 pro velké objemy tisku s digitální LED technologií tisku.

Zahrnují modely ES9455 MFP, ES9465 MFP a ES9475 MFP a jsou určená především pro nasazení ve velkých pracovních skupinách a společnostech, kde je potřeba rychlý velkoobjemový tisk (až 50 stran za minutu), kopírování a skenování. Uplatní se například i ve vzdělávacím sektoru.

Multifunkce ES94X5 MFP jsou vybaveny velkým barevným dotykovým displejem s úhlopříčkou 23 cm, poskytujícím snadný přístup ke všem funkcím zařízení.

Otevřená architektura platformy sXP a vestavěné rozhraní webových služeb poskytuje podporu pro skenování, tisk i archivaci dokumentů, a nabízí tak zákazníkům možnost efektivně přizpůsobit a kontrolovat tok dokumentů.

 

Našli jste v článku chybu?