Hlavní navigace

Venkovní přístupový bod s dosahem až 15 km na vestavěnou anténu

Sdílet

Redakce 1. 12. 2012

TL-WA5210GTP-LINK TL-WA5210G najde díky svému vysokému výkonu a citlivosti uplatnění zejména jako koncové zařízení u bezdrátových spojů na velkou vzdálenost. Kromě jiného podporuje mód WISP, což ocení zejména poskytovatelé služeb. Zařízení ve svém těle integruje duálně polarizovanou anténu se ziskem 12 dBi.

Vodotěsný design do náročných podmínek
Díky vodotěsnému designu odolá přístupový bod TL-WA5210G i nepříznivým venkovním podmínkám. Poradí si s teplotami od -30 do 70 stupňů Celsia a pochlubí se rovněž integrovanou ochranou proti bleskům (4000 V) a přepětí v elektrické síti (15 kV).

Zařízení pracuje na frekvenci 2,4 GHz, díky čemuž dokáže spolehlivě přenášet data i za horších podmínek a na větší vzdálenost než zařízení pracující v pásmu 5 GHz. Řada poskytovatelů služeb již navíc 2,4GHz pásmo uvolnila a přešla na frekvenci 5 GHz. Díky tomu došlo k uvolnění přeplněných frekvencí a pásmo se opět stává atraktivním pro dálkové spoje.

Vysoký výkon i citlivost
Zisk vestavěné antény dosahuje hodnoty 12 dBi, která přístupový bod předurčuje k použití také na velké vzdálenosti. Vynikající citlivost pak zajistí, že zařízení dokáže přijímat a odesílat data vysokou rychlostí i při nízkém signálu, který ostatní zařízení zvládají jen obtížně.

TP-LINK TL-WA5210G díky těmto dvěma vlastnostem doslova boří hranice Wi-Fi sítí a s integrovanou anténou umožňuje bezdrátově přenášet data až na vzdálenost 15 kilometrů. Po připojení externí antény s vyšším ziskem lze uskutečnit přenos až na vzdálenost dosahující 50 kilometrů.

Široké využití zásluhou vysokého počtu režimů
TL-WA5210G není jen přístupovým bodem, ale poradí si také s režimy klient, klient router, bridge, repeater a gateway. Pro flexibilní nasazení ve venkovních prostorech je zařízení vybaveno podporou napájení po ethernetovém kabelu (PoE) na vzdálenost až 60 metrů. V takovém případě se po stejném kabelu přenáší jak datové pakety, tak elektřina. Zařízení díky tomu není potřeba externě napájet prostřednictvím adaptéru a lze jej snadno umístit tam, kde bude mít nejsilnější signál. Zařízení je certifikováno pro provoz v rámci EU.

Venkovní přístupový bod TP-LINK TL-WA5210G lze zakoupit v síti autorizovaných distributorů a prodejců společnosti TP-LINK.


Klíčové vlastnosti

 • Kompatibilní se standardem 802.11 b/g, přenos dat bezdrátově rychlostí až 54 Mbit/s.
 • Vysoký vysílací výkon spolu s vysokou citlivostí přijímače zajistí kvalitní přenos dat na velkou vzdálenost.
 • Integrovaná, duálně polarizovaná 12dBi anténa zabezpečí kvalitní příjem signálu.
 • Vodotěsný design a integrovaná ochrana proti bleskům.
 • Podporuje WISP mód.
 • Napájení po ethernetovém kabelu (PoE) až na vzdálenost 60 metrů.
 • Izolace uživatelů na druhé síťové vrstvě.
 • Indikátor propustnosti.
 • Integrovaný test pro ověření rychlosti sítě.
 • Podporuje SNMP protokol pro vzdálený management.
 • RP-SMA konektor pro připojení výkonné externí antény.

 

Našli jste v článku chybu?