Hlavní navigace

Verbatim představil novou generaci paměťových karet SDXC, varuje však před nekompatibilitou

22. 10. 2010

Sdílet

Flash karta SDXC (SD eXtended Capacity) je navržena pro práci s velkým objemem dat v krátkém čase a díky tomu poskytuje uživatelům více úložného prostoru a rychlosti pro jejich mobilní zařízení jako jsou zejména mobilní telefony, videokamery nebo digitální fotoaparáty.

Nově použité technologie umožňují pracovat s větším objemem dat než karty typu SDHC. Na jednu stranu je to souborový systém exFAT podporující vysoké kapacity, na druhou pak sběrnicové rozhraní UHS-I zajišťující přenos dat rychlostí až 104 MB/s. Zatímco SDHC karty nabízejí kapacitu maximálně 32 GB, nová paměťová karta SDXC od Verbatimu poskytuje rovnou 64 GB, což stačí na uložení 20 tisíc 10-megapixelových fotografií nebo 8 hodin videonahrávky v rozlišení Full HD.

Karta Verbatim SDXC třídy 10 s kapacitou 64 GB je kompatibilní s operačními systémy Windows 7, Vista a XP a funguje pouze v hostitelském zařízení, které tento nový formát podporuje (což jsou jen novější přístroje a kompatibilitu je potřeba důkladně ověřit). Přestože SD nebo SDHC karty lze bez problémů používat i ve slotech typu SDXC, kartu SDXC je možné použít právě a jenom v SDXC slotu. V případě stolních a přenosných počítačů lze dosáhnout kompatibility i u starších hostitelských zařízení stažením ovladače SDXC z Microsoft Download Centre.

Našli jste v článku chybu?