Hlavní navigace

Verbatim uvádí nové stolní a přenosné disky s rozhraním SuperSpeed USB 3.0

Sdílet

Martin Noska 13. 6. 2010

USB 3.0 nabízí teoretickou přenosovou rychlost až 4,8 Gbit/s – což je desetinásobek výkonu stávajícího rozhraní USB 2.0. Díky tomu mají být tyto disky vhodné pro domácí i firemní uživatele, kteří chtějí přenášet objemné soubory.

3,5“ disky Verbatim USB 3.0 Desktop Hard Drive je vybaven volitelnou PCIe kartou zajišťující konektivitu přes USB 3.0 i na počítačích, které tento standard nepodporují. K dispozici jsou ve verzích s kapacitou 1 a 2 TB.

Co se týká přenosné 2,5“ verze USB 3.0 Portable Store ‘n’ Go Hard Drive, ta se vyznačuje jenokabelovým řešením s kombinovaným připojením pro data i napájení, což má eliminovat potřebu samostatného napájecího adaptéru. K dispozoci jsou v kapacitě 500 GB a 1 TB. Disky jsou zpětně kompatibilní s rozhraním Hi-Speed USB 2.0 a podporují operační systémy Windows 2000 / XP / Vista / Windows 7, Mac OS X 10.1, Linux (Kernel 2.6.31) a vyšší verze.

Stolní i přenosná verze nových pevných disků s USB 3.0 obsahují softwarový balíček Nero BackItUp a Burn Essentials, který kombinuje tři funkce v jednom: pravidelné zálohování veškerých souborů a složek, vypalování fotografií, videí a jiného obsahu na CD, DVD a Blu-ray disky a dále obnovu poškozených souborů prostřednictvím Nero RescueAgent. Na disku najdeme také software Green Button, který má snižovat spotřebu energie a prodlužovat životnost disku tím, že jej po nastaveném časovém intervalu automaticky uvede do úsporného režimu, nebo tehdy, když uživatel ručně klikne na ikonu Green Button.

Našli jste v článku chybu?