Hlavní navigace

Veřejnou službu Ethernet VPN, první ve střední Evropě, představilo GTS

Sdílet

Pavel Louda 6. 12. 2010

Služba je nabízena ve dvou variantách: Ethernet Private LAN (EP-LAN), což je služba založená na portu, nabízí vysokou úroveň transparentnosti, která umožňuje plnou kontrolu všech protokolů, a Ethernet Virtual Private LAN (EVP-LAN), což je služba založená na portu a VLAN, může být nakonfigurována pro podporu několika EVC na jednom portu.

Služba je kombinována s širokou řadou přístupových technologií včetně optických sítí, bezdrátového přístupu a ethernetu v první míli (EFM), i s různými variantami úrovně služby (SLA) a dohledu výkonu, což umožňuje nejoptimálnější řešení pro metro a WAN aplikace přenosu dat.

Spuštění svých ethernetových služeb oznámilo GTS v červnu 2010 představením produktu Ethernet Line, který umožňuje přímé spojení dvou uzlů (point-to-point) nebo jednoho a více uzlů (point-to-multipoint), a je vhodný pro aplikace zálohování datových center nebo internetového připojení.Ethernet VPN je naopak ideální pro vytvoření virtuálních privátních sítí s plně síťovanou topologií (any-to-any).

„Řešení GTS Ethernet VPN jsou nejvhodnější alternativou k IP VPN, protože přidávají výhody jako je nižší zpoždění a vyšší hodnoty šířky pásma. S naší 17 tisíc kilometrů dlouhou optickou sítí nabízíme našim obchodním partnerům široké síťové geografické pokrytí. Díky našim partnerstvím jsme navíc schopni poskytnout stejnou kvalitu ethernetových služeb i mimo hlavní země působnosti naší skupiny, včetně pobaltských zemí, balkánských států, Turecka a Ukrajiny,“ řekl Ignacio Irurita, technický ředitel skupiny GTS.

Našli jste v článku chybu?