Hlavní navigace

Video z cloudu nabízí audiovizuální platforma firmy Cisco

18. 1. 2012

Sdílet

Multimediální platforma Videoscape, spojující kabelovou televizi, on-demand vysílání, sociální, komunikační a on-line služby, tak podle tvůrců své schopnosti rozšiřuje o „video v cloudu“. To divákům přináší nové možnosti a vyšší kvalitu médií, poskytovatelům služeb pak nové služby pro zákazníky a tedy zdroje příjmů i možnost optimalizace zatížení infrastruktury a další úspory díky cloud architektuře.
„Cloud video“ umožňuje divákům během sledování živého i on-demand vysílání plynule přecházet mezi různými koncovými zařízeními (place shifting) – nejen mezi standardními TV připojenými k jednomu set-top boxu, ale i PC, tablety či iOS a Android komunikátory – doma i na cestách.
Díky otevřené architektuře je možné převést všechny současné formy distribuce médií na čisté IP řešení a dodávat multimediální obsah na libovolné koncové IP zařízení – od set-top boxů a IP TV po herní konzole a smartphone.
Uživatel tak získává identické ovládání a funkce napříč všemi zařízeními, včetně možností time a space shiftingu, bohatého rozhraní a doplňkových funkcí.
Videoscape nabízí uživatelům přístup k velkému množství různého obsahu, od klasického vysílání přes placené kanály, až po internet nebo TV on-demand. Tato technologie navíc disponuje také funkcemi klasického DVR.
Díky integraci funkcí televize a internetu může nabídnout propojení obsahu se sociálními sítěmi nebo využití technologie telepresence. Umožňuje také sdílet jakýkoliv obsah s přáteli přímo z obrazovky. Zároveň lze díky propojitelnosti s různými mobilními zařízeními přistupovat k tomuto obsahu kdekoliv na cestách.
Videoscape tak podle dodavatele představuje interaktivní zábavní platformu nové generace.
Mezi nové komponenty Videoscape Cloud (na bázi platformy Cisco Unified Cloud Services) patří:
•    Videoscape Voyager Virtual – uživatelské rozhraní pro cloud služby, zpřístupňující IP video (video over IP) i na starších set-top boxech s podporou MPEG-2. Umožňuje využívat celou škálu cloud a internetových služeb – od sociálních médií přes hry až po place shifting (sledování napříč různými zařízeními).
•    Cisco Conductor back-office technology (pro QAM Video) – umožňuje poskytovatelům nasazení řady různých video služeb a jejich optimalizaci a správu.
•    Cisco Media Processor a Transcode Manager – jsou služby optimalizující datový proud videa, usnadňující distribuci videa na více zařízení a využívající adaptivní datový tok (ABR) pro přizpůsobení kvality a objemu dat v závislosti na koncovém zařízení.
•    Videoscape Content Delivery Network (CDN) Analytics – nástroj pro analýzu síťového provozu v reálném čase, a to jak Cisco CDN, tak i CDN třetích stran.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?