Hlavní navigace

Videokonference Cisca nově podporují sociální prvky i chytré plánování schůzek

22. 3. 2013

Sdílet

Podle dodavatele Meetings Spaces nabízí prostředí, které je stejné jako při běžném osobním kontaktu, dostupné však odkudkoliv prostřednictvím mobilních zařízení.

Služba zahrnuje snadný přístup a spolupráci na souborech a prezentacích z PC nebo mobilního zařízení (podporované jsou platformy iOS, Android, BlackBerry) ve skutečném čase, domlouvání schůzek a sdílení programů, poznámek, nahrávek či dalších relevantních dokumentů.

Součástí je také instant messaging, obousměrné HD video a VoIP přenos hlasu. Produkt je k dispozici jak z veřejného cloudu, tak jej lze provozovat na vlastní infrastruktuře.

Další novinkou je řešení WebEx Social, které lze přirovnat k firemní sociální síti. Například pomáhá zaměstnancům v reálném čase sdílet informace a přirozenou formou komunikovat napříč virtuálními pracovními týmy. Z prostředí Social lze díky integraci s komponentami Meetings a Messenger také jednoduše zahájit webovou konferenci nebo využít instant messaging, je-li to zapotřebí.

„Řešení spojující technologie pro webové konference s nástroji pro spolupráci se sociálními prvky mohou nyní využívat i zákazníci v České republice, a to jak z privátního, tak z veřejného cloudu. S tím, jak do firem přicházejí zaměstnanci patřící do takzvané internetové generace, jsou takovéto nástroje pro zaměstnavatele stále důležitější,“ řekl Jan Račanský, Consulting System Engineer, Cisco ČR.

Podle představitelů Ciska je důležité, aby byly videokonference multiplatformní. Podle globálního průzkumu mezi IT manažery významných organizací se totiž ukázalo, že do dvou let bude v jejich firmách téměř polovina výpočetních zařízení fungovat na jiné platformě než je Windows.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?