Hlavní navigace

Virtual Machine Manager 2008 R2, systém pro správu virtualizovaných prostředí i třetích výrobců, uvolnil Microsoft

Sdílet

Pavel Louda 26. 8. 2009

Spolu s ostatními produkty rodiny System Center a s novým serverovým operačním systémem Windows Server 2008 R2 tak podle výrobce nabídne ucelené portfolio produktů pro nasazení a správu virtualizace založené na technologii Hyper-V verze 2.
Virtual Machine Manager 2008 R2 (VMM) představuje nástroj pro centralizovanou správu virtualizovaného datového centra. Z jednoho místa je možné spravovat infrastrukturu založenou nejen na technologii Hyper-V, ale i na virtualizačních technologiích třetích stran. Ve spojení s Windows Serverem 2008 R2 Hyper-V nabízí zákazníkům nové funkce, jako je například:
• Migrace za provozu (Live Migration) - umožňující přesouvání virtuálních počítačů mezi fyzickými servery bez přerušení.
• Sdílení jednoho oddílu na diskovém poli (LUN) více virtuálními počítači v rámci vysoce dostupného prostředí s využitím technologie Cluster Shared Volumes.
• Přidávání diskových úložišť virtuálním počítačům za chodu.
• Rozšířená podpora migrace virtuálních počítačů do a mimo clustery v rámci Storage Area Network (SAN).

Virtual Machine Manager 2008 R2 je k dispozici ke stažení ve 180denní testovací verzi ze stránek Microsoftu http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=292de23c-845c-4d08-8d65-b4b8cbc8397b. Pro zákazníky nakupující v multilicenčním programu bude produkt dostupný od 1. října 2009.

Našli jste v článku chybu?