Hlavní navigace

Virtualizované datové centrum za pouhé minuty i v Česku

Sdílet

Karel Votruba 28. 5. 2015

Meziroční zdvojnásobení poptávky po cloudových službách registruje Cloud4com, český poskytovatel cloudových a IaaS (infrastruktura jako služba) služeb.

Aby jí mohl vyhovět, koupil servery Cisco UCS, díky kterým může v kombinaci s vlastní softwarovou platformou Virtix zřídit pro své zákazníky v řádu několika minut virtuální privátní datové centrum (vPDC).

Výhody vlastního datového centra tak mohou využít i menší firmy, pro které by jeho fyzické budování nedávalo smysl.

Cisco UCS ve virtualizovaném prostředí přináší zákazníkům Cloud4com nejen vyšší výkon, ale i vyšší bezpečnost jejich dat i vlastních virtuálních datových center. Nově mohou například využít šifrování virtuálních serverů s uložením systémů pro správu klíčů v lokalitě zákazníka.

To znamená, že i při využití cloudových služeb má zákazník kompletní kontrolu nad provozovanými daty. Díky těmto vlastnostem může Cloud4com nabídnout svým zákazníkům řešení pro zajištění bezpečného provozu virtuálního datového centra.

Integrovaná infrastruktura Cisco UCS je platformou propojující servery, úložiště a síťovou infrastrukturu do jediného systému. Nabízí vysokou škálovatelnost, flexibilitu, zjednodušenou správu a nižší spotřebu energie, což podle dodavatele přináší poskytovatelům služeb celkově nižší náklady na vlastnictví (TCO).

Vlastnosti, které nabízí servery Cisco UCS, otevřely také cestu ke zvládnutí nároků na certifikaci pro in-memory platformu SAP HANA. Infrastruktura pro SAP HANA, kterou Cloud4com nabídl v Česku jako první, je tak dostupná téměř každému.

Cisco UCS nabízí výrazně nižší provozní náklady než srovnatelná konkurenční řešení. Celkové náklady na vlastnictví (TCO) jsou pro nás samozřejmě velmi důležitým ukazatelem. Neustále inovujeme portfolio našich služeb a ty musí vyhovovat technickým i ekonomickým požadavkům našich zákazníků,“ dodává Tomáš Novák, technický ředitel Cloud4com.

Našli jste v článku chybu?