Hlavní navigace

Virtuální datové centrum nabízí nově i T-Mobile

13. 4. 2012

Sdílet

Poskytování infrastruktury jako služby – IaaS – zbavuje firemní zákazníky nutnosti investic do nákupu nezbytného IT vybavení, jako jsou servery, úložiště a síťové prvky. Každý uživatel si díky on-line managementu může z pohodlí své kanceláře jednoduše vytvořit vlastní datové centrum, které oproti klasickému přináší celou řadu výhod. Zákazník vždy platí pouze za služby, které potřebuje a které skutečně využije, ať už se jedná o potřebný výkon, kapacitu či odbornou pomoc.

Kromě úspory investičních a provozních nákladů na IT má každá společnost k dispozici nejmodernější technologie s profesionální technickou podporou dosažitelnou kdykoliv.

Zároveň získá pro svá data bezpečné a vždy dostupné úložiště. Samozřejmostí je dedikovaný výkon podle aktuální potřeby, vytváření vlastních virtuálních sítí či georedundance pro případ neočekávaného výpadku. Garantovaná dostupnost činí až 99,999 % a je odstupňována podle potřeb konkrétního uživatele.

Služby zahrnují virtuální server, fyzický server, virtuální síť, virtuální firewall, virtuální router, virtuální switch a virtuální load ballancer. Datové centrum, které T-Mobile pro tuto nabídku využívá, má parametry kategorie Tier III+.

„Tlak na zvyšování efektivity a snižování nákladů pociťuje dnes téměř každé firemní IT oddělení. Naše nabídka poskytnutí infrastruktury jako služby jim umožní tyto požadavky beze zbytku naplnit,“ říká Václav Štěpán, ředitel marketingu – business segment v T-Mobilu, a dodává: „Virtualizace znamená pro každou společnost nejen optimalizaci nákladů, ale především mnohem větší flexibilitu a spolehlivost provozu.“

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?