Hlavní navigace

Virtuální úložný systém IBM dovolí přistupovat k souborům bez ohledu na to, kde se nacházejí

Sdílet

Pavel Louda 19. 2. 2010

Systém Scale Out Network Attached Storage (SONAS) prý odpovídá na potřebu klientů spravovat obrovské objemy dat, které jsou běžné u nových obchodních modelů a služeb, přičemž zároveň snižuje náklady na provoz tradičních aplikací a služeb.

Nově uvedená technologie je určena pro střední a velké podniky v odvětvích, která potřebují ukládat, využívat a spravovat rychle narůstající data, například ve finančních službách, pojišťovnictví, bankovnictví, medicíně a farmacii, digitálních médiích nebo státní správě.

SONAS dovoluje konsolidovat více datových center do menšího počtu, přičemž poskytne společný, centralizovaný pohled na všechna data, dále dovolí optimalizovat úložná zařízení a personál a také umožní rychle škálovat úložnou kapacitu s ohledem na rostoucí datové nároky.

SONAS je také vybaven technologií automatického vrstvení, jež podle IBM dokáže prohledat více než miliardu souborů v řádu minut. Provádí také vrstvení souborů na základě zásad, které umožňuje organizacím snadno kontrolovat, kde jsou data umístěna a kam jsou migrována.

Přínosy nově oznámeného řešení dle dodavatele:

Lepší kontrola nad daty – Zákazníci mohou konsolidovat “ostrovy dat” a poskytnout k nim snadný přístup odkudkoli na světě. Přitom mají možnost bez narušení přidávat úložnou kapacitu. Technologie, která pomůže klientům lépe řídit data, je zčásti postavena na softwaru IBM GPFS a na softwaru Tivoli Storage Manager.

Chytřejší využívání zdrojů – Automatizace založená na zásadách a správa vícevrstvých úložišť pomůže dosáhnout vyšší míry využití v systémech správy souborů. Automatické vrstvení umožní společnosti definovat, kam se data ukládají, když jsou vytvořena, kam a kdy se přesouvají v úložné hierarchii, kam se ukládají jejich záložní kopie a kdy mají být nakonec smazána.

Snižuje provozní náklady – Řešení SONAS konsolidací hardwaru snižuje kapitálové náklady a maximalizuje návratnost investic. Zjednodušením správy, zálohování, provozu aplikací a přístupu k datům zároveň šetří provozní náklady a minimalizuje nároky na personální zajištění.

Našli jste v článku chybu?