Hlavní navigace

Víte, kolik lidí ještě používá Nokii 5110?

23. 7. 2015

Sdílet

Mobilní telefon Philips Fizz je opravdu rekordman, byl to jeden z prvních mobilů, který v Česku začal prodávat mobilní operátor T-Mobile, a najdou se lidé, kteří ho používají dodnes. Pravda, není jich mnoho, jen devět, ale je úctyhodné, že to mobilní telefon vydržel.

rodávat se totiž začal už v roce 1997, no vsadili byste se, že za 18 let bude používat někdo Apple iPhone 6 nebo Samsung Galaxy S6? My tedy určitě ne, protože ty telefony tak dlouho v provozu rozhodně nevydrží. Dáváme jim jen několik málo let. K dalším držáků, které jsou v síti registrované od roku 1997, patří i Motorola D160, těch operátor napočítal v síti ještě 26 funkčních kusů.

Funkční je ještě dnes i jedna z největších hvězd mobilního světa – Nokia 5110, nepřekonatelný telefon používá neuvěřitelných 9800 zákazníků. A to se mobil začal prodávat v roce 1998. Tehdy měl skoro každý a k hlavní zábavě patřilo hraní hada. Telefon jako jeden z prvních přinesl přední výměnný kryt a vestavěné hry. 

Ještě dnes se dá sehnat na internetu za několik stokorun. Možná by taková investice za trochu nostalgie stála. A také za připomenutí, jak rychle dokázali manažeři pohřbít superúspěšnou značku.

Našli jste v článku chybu?