Hlavní navigace

Vlastní mobilní platební službu spustí v létě Samsung

Sdílet

Pavel Louda 2. 3. 2015

Pro tyto účely se využívá technologie NFC (Near Field Communication) a také Magnetic Secure Transmission (MST) - Samsung Pay tak lze využít v obchodech bez ohledu na to, zda platební terminály podporují NFC či tradiční magstripe, což je drtivá většina stávajících terminálů. To zpřístupňuje ve velké míře platby jak pro spotřebitele, tak pro obchodníky.

Samsung na novém řešení spolupracuje s firmami MasterCard a Visa.Samsung Pay by měl být přijímaný na přibližně 30 milionech prodejních míst na celém světě, což z něj činí mobilní platební řešení s téměř všeobecným uplatněním.

Pro použití Samsung Pay slouží jednoduchá aplikace. Přidání karty vyžaduje jen několik jednoduchých kroků. Aplikace se aktivuje vytažením nabídkové lišty v zařízení. Vybere se požadovaná platební karta a prokáže identita skrze snímač otisků prstů. Poté se přiložením zařízení k terminálu v místě prodeje zaplatí.

Samsung Pay neuchovává čísla osobní účtů v zařízení spotřebitele. Kromě toho poskytuje mnoho bezpečnostních funkcí, díky kterým je více chráněný než fyzické platební karty. V kombinaci s tokenizací, tedy přepisováním citlivých dat z karty na unikátní zabezpečený token, který brání finančním podvodům.

Samsung Pay bude letos v létě k dispozici nejprve v USA a Koreji, poté se rozšíří na další trhy včetně Evropy.

Našli jste v článku chybu?