Hlavní navigace

VMforce – podnikové javovské aplikace míří do cloudu

Sdílet

Pavel Louda 1. 5. 2010

Produkt je založen na cloudovém prostředí Force.com od Salesforce.com (dostupné budou jeho databáze či nástroje pro zabezpečení, workflow či webové služby) a virtualizačního softwaru vSphere a jako vývojovou platformu využívá podnikový framework Spring. Vývojářům bude dostupná i sada SpringSource Tool Suite nabízející nástroje založené na Eclipse. Výsledné aplikace budou automaticky škálovatelné a budou moci být založeny na technologiích Plain Old Java Objects, JavaServer Pages a Java Servlets.

„Pro Javu dnes existuje okolo šesti milionů vývojářů a ti potřebují k tomu, aby mohli své aplikace nabízet a nasazovat, cloud podnikové třídy,“ tvrdí Eric Stahl, marketingový ředitel firmy Salesforce.com.

Obě společnosti předpokládají, že prostřednictvím VMforce budou nasazovány různé typy aplikací včetně e-commerce či transakčních podnikových systémů. Díky cloudovému prostředí nebudou vývojáři vázáni na konkrétní hardwarovou či softwarovou infrastrukturu, takže se mohou soustředit pouze na funkcionalitu svého programu.

Spojení s VMwarem a zaměření na Javu také vývojářům dává větší svobodu ohledně dalšího využití svého softwaru. „Developeři využívající funkcionalitu Javy budou moci mnohem snadněji přesunout své aplikace z prostředí Force.com, pokud se rozhodnou tak učinit,“ tvrdí Jeff Kaplan, ředitel společnosti Thinkstrategies.

VMforce by měl být dostupný prvním zájemcům v druhé polovině tohoto roku, přičemž plně funkční bude zřejmě až v jeho závěru. Finanční podmínky pro využití VMforce zatím zveřejněny nebyly.

Našli jste v článku chybu?