Hlavní navigace

VMware certifikoval cloud O2, první ve východní Evropě

Sdílet

Pavel Louda 16. 4. 2012

Telefónica Czech Republic přitom s firmou VMware spolupracuje dlouhodobě a účastní se také beta-testování nových verzí softwaru i zcela nových aplikací. Díky tomu jsou specialisté firmy připraveni na spuštění novinek a mohou je svým zákazníkům zpřístupnit prakticky ihned po jejich komerčním představení.

"Certifikátem jsme se zařadili mezi poskytovatele, které VMware doporučuje jako prověřené, spolehlivé a bezpečné dodavatele ICT formou služby," upřesňuje Vít Šubert, ředitel společnosti Telefónica Czech Republic pro oblast ICT.

Zákazníci cloudových řešení O2 si mohou prostřednictvím webového portálu jednoduše sami konfigurovat své servery. Například instalace nového softwaru na virtuální server je podle dodavatele otázka několika kliknutí myší, stejně jako přerozdělení výkonu mezi různými službami a celá řada dalších úkonů.

"Během několika minut může mít kdokoliv k dispozici všechny systémy potřebné pro dobré fungování kompletního firemního IT prostředí od účetních systémů, přes poštovní servery, internetový obchod až po specializované nástroje třeba pro řízení výroby," dodává Šubert.

"Nemusí přitom vůbec řešit kam umístit potřebný hardware, jak ho chladit, zajišťovat napájení zálohování a další záležitosti. To vše zařizujeme my a jistíme prostřednictvím smlouvy SLA."

"Cloud computing je jednoznačně hybnou silou dnešního světa informačních technologií. Firmám i jejím zaměstnancům přináší jednoznačné a měřitelné benefity v podobě efektivnější správy, vyšší flexibility a masivní úspory nákladů. Zájem o tento model ostatně potvrzují naše výzkumy - vyplývá z nich, že třetina firem v České republice reálně zvažuje model cloud computingu využít. Zákazníci tak svůj pohled na využívání IT služeb opravdu postupně mění a potřebují partnery, na které se mohou spolehnout. Získaná certifikace potvrzuje, že Telefónica Czech Republic k nim patří," říká Michal Stachník, regionální ředitel VMware pro Českou a Slovenskou republiku.

Našli jste v článku chybu?