Hlavní navigace

VMware zjednodušuje centralizovanou správu infrastruktury

18. 7. 2022

Sdílet

VMware představil řešení VMware vSphere+ a VMware vSAN+, která pomáhají zákazníkům přenést výhody cloudu do jejich stávající lokální infrastruktury bez narušení aplikací a serverů. 

Nová řešení představená na konferenci VMworld 2021 jako technologická preview pod označením Projekt Arctic pomohou zákazníkům zefektivnit infrastrukturu centralizovanou správou prostřednictvím cloudu, integrací Kubernetes, přístupem k novým službám hybridního cloudu a flexibilním modelem předplatného.

Řešení VMware vSphere+ a VMware vSAN+ jsou nedílnou součástí cloudové strategie společnosti VMware. Jejím cílem je poskytovat v distribuovaných prostředích konzistentní infrastrukturu s přidanou hodnotou. Zákazníkům umožní aktivovat doplňkové služby hybridního cloudu zaměřené na lokálně provozované kriticky důležité podnikové aplikace, včetně obnovy po havárii a ochrany před ransomwarem. Zákazníci všech velikostí budou moci nové funkce, zabezpečení a aktualizace produktů získávat mnohem rychleji a výrazně tak zjednodušit svůj provoz – bez nutnosti změn ve stávajících aplikacích nebo hardwaru.


Digitální ústava začne platit za 31 měsíců. Stát se nestihne připravit, varuje specialista
Přečtěte si také:

Digitální ústava začne platit za 31 měsíců. Stát se nestihne připravit, varuje specialista

„Jak vyplývá ze zjištění IDC, transformace lokální infrastruktury pomocí cloudových služeb je novým modernizačním trendem, o který se podniky značně zajímají,“ říká Gary Chen, ředitel výzkumu společnosti IDC, který se specializuje na oblast softwarově definovaných řešení. „Díky propojení datacentrového hypervizoru s cloudovými službami budou moci uživatelé využívat inovativní funkce, které lze získat okamžitě, plně je spravovat z cloudu a řešit jimi široké spektrum problematických otázek, jako je efektivita správy, škálování provozu Kubernetes nebo obnova po havárii.“

Konzole obsahuje celkový přehled prostředků, konfigurací, výstrahy, správu a stav zabezpečení lokálních prostředí. Správci budou moci z konzole VMware Cloud Console provádět některé provozní úlohy přímo, například spravovat u svých prostředí konfiguraci a nastavení pravidel. Výhodou pro zákazníky bude i výrazné zjednodušení správy životního cyklu díky automatizaci aktualizací lokální infrastruktury prostřednictvím cloudu. 

Zákazníci také získají možnost prostřednictvím cloudu řešit problémy a opravovat změny v konfiguraci, včetně bezpečnostních doporučení zajišťujících zachování souladu s firemními pravidly a regulatorními požadavky.

Pište pro Computerworld

 

Máte dobré nápady, máte co říct? Chcete se podělit o své znalosti se čtenáři Computerworldu?

Je tu ideální příležitost. V redakci neustále hledáme externí autory, kteří rozšíří náš záběr. Nabízíme možnost publikací zajímavých článků nejen na webu, ale také v našem tištěném magazínu.

Pokud máte zájem, ozvěte se šéfredaktorovi na e-mail: radan.dolejs@iinfo.cz

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?