Hlavní navigace

Vodafone měnil staré mobily za nové, kusů však bylo na prodejnách jen pár

3. 3. 2009

Sdílet

Nabídka se totiž vztahovala jen na prvních 1000 kusů přinesených do prodejny osobně a na dalších 100 kusů pro zákazníky, kteří jej pošlou poštou. O akci byl velký zájem a jak jsme zjistili, již během odpoledních hodin nebylo v Praze prakticky možné přístroj Vodafone 225 sehnat. Podle vyjádření zástupce Vodafonu byly telefony rozděleny podle vytíženosti prodejen a jejich počty se pohybovaly od jednotek do desítek kusů na jeden obchod.

Kompletní telefon určený na výměnu nemusel být funkční, ale bylo potřeba jej dodat včetně baterie a jeho stav musel odpovídat běžnému opotřebení. Akce platila pro nové i stávající zákazníky Vodafone.

Vodafone podle svých slov zajišťuje dlouhodobě ekologickou recyklaci každého mobilu, příslušenství či baterie, které lidé odevzdají v jeho prodejnách, bez ohledu na to, kde je zakoupili. Za každý takto recyklovaný telefon odevzdá Vodafone Nadaci Vodafone průměrně 3 eura. Nadace Vodafone rozdělí získané peníze na projekty zaměřené na ochranu a zlepšování životního prostředí. Otázkou však je, zda včerejší akce díky svému omezenému rozsahu skutečně recyklaci výrazněji napomohla...

Našli jste v článku chybu?