Hlavní navigace

Vodafone nabízí pevní připojení s rychlostí 1 Gbps

Sdílet

-rd 13. 8. 2020

Zhruba u poloviny aktivních přípojek k pevnému internetu využívali dosud Češi rychlosti jen do 30 Mb/s, uvedl nedávno Český statistický úřad. Vodafone nyní přichází s novou gigabitovou sítí, která přináší rychlý internet se stahováním dat 1 Gbps. To znamená více než třicetkrát rychlejší připojení. Operátor svou gigasíť nabízí pro 1,3 milionu domácností a firem a číslo se bude dále navyšovat.

„S pevným připojením 1 gigabit za sekundu můžete počítat s bleskovým stahováním i hraním online her pro celou rodinu bez limitů. Myslím si, že kdo jednou takto kvalitní připojení vyzkouší, už nebude chtít nic jiného,“ říká Quique Vivas, viceprezident Vodafonu Czech Republic pro nefiremní zákazníky. Nejde totiž pouze o vyšší rychlost, ale také o novou generaci síťové technologie, která přináší zákazníkovi kromě vyšší rychlosti i výkonnější modemy se silnější Wi-Fi.

Připojení k internetu s rychlostí stahování 1 Gb/s je ode dneška dostupné zákazníkům za zaváděcí cenu 399 korun měsíčně, a to na dobu prvního půl roku. Běžná cena připojení pak bude 999 korun měsíčně včetně pronájmu gigabitového modemu, který dokáže s vysokou rychlostí připojení pracovat.

Podnikatelům a firmám je gigabitový internet po půlročním zvýhodnění k dispozici za cenu 1099 korun, v ceně je navíc prémiová péče, pevná IP adresa a aplikace SmartGuard pro ochranu před kybernetickými útoky.

K utlumení vášní je však třeba poznamenat že nejde o symetrické ale velmi výrazně asymetrické připojení. Rychlost stahování sice může oscilovat kolem jednoho Gpbs, ale odesílání dat se pohybuje v maximu 50 Mbps.

Našli jste v článku chybu?