Hlavní navigace

VMware vSphere je ve verzi 4.1 – nabízí lepší výkon i příznivější virtualizační poměr

Sdílet

Pavel Louda 30. 7. 2010

Díky novému řízení paměti a rozšířeným funkcím pro sdílení zdrojů vSphere 4.1 podle výrobce zaručuje rychlejší přechod datacenter a poskytovatelů služeb na prostředí cloud computingu. Mimo jiné umožňuje zákazníkům spojit oproti verzi 4 dvojnásobný počet výpočetních zdrojů do jednoho společného fondu, přičemž vCenter Server může nově spravovat až 10 000 současně provozovaných virtuálních zdrojů – třikrát více než předtím.

Zapojením nové technologie pro komprimaci paměti zachovává vSphere 4.1 výkonnost systémů i při velké zátěži, což vede k o 25 % vyšší výkonnosti než dříve. Komprimace paměti rovněž dovoluje další zvýšení konsolidačních poměrů.

VMware vMotion zase díky vyšší škálovatelnosti umožňuje až pětkrát rychlejší migraci virtuálních strojů a až osm současných událostí vMotion na pár serverů.

Varianta 4.1 také přináší nové ovládací prvky, které umožňují lepší sladění vstupních a výstupních zdrojů sítě či ukládání dat s podnikovými prioritami a poskytují kontrolu nad tím, jak aplikace přistupují ke sdíleným zdrojům storage a sítě. Správci mohou nastavovat priority služeb pro jednotlivé virtuální stroje a vSphere 4.1 automaticky odpovídajícím způsobem řídí alokaci zdrojů.

Přidáním nových rozhraní vStorage APIs for Array Integration (VAAI) umožňuje vSphere 4.1 i užší integraci s řešeními od partnerů společnosti VMware v oblasti ukládání dat, díky čemuž dochází ke zvýšení efektivity a výkonnosti platformy v prostředí cloudů.

Nově firma VMware nabízí úplnou sadu řešení, která zajišťují automatické řízení dynamických virtualizovaných systémů. Novinkami jsou vCenter Configuration Manager (dříve EMC Ionix Application Stack Manager a Ionix Server Configuration Manager) zajišťuje shodu s pravidly, přičemž automatizací ručních konfiguračních úkonů napříč virtuálními a fyzickými servery a pracovními stanicemi brání nesprávnému nastavení konfigurace, a dále vCenter Application Discovery Manager (dříve EMC Ionix Application Discovery Manager), jenž mapuje závislosti aplikací, čímž urychluje přesuny datacenter, plánuje konsolidace infrastruktury a provádí virtualizaci aplikací, které jsou pro firmu kritické.

Společnost VMware rovněž zavádí nový model licencování pro řešení řízení virtualizace s vCenter podle virtuálních strojů - namísto fyzického hardware tento nový model slaďuje licenční náklady s počtem řízených virtuálních strojů. Tento nový model licencování bude platný pouze pro produkty prodané po 1. září 2010.

Našli jste v článku chybu?