Hlavní navigace

Výkonná úložiště představily HP i EMC

Sdílet

Pavel Louda 18. 9. 2013

Například úložiště MSA 2040 nabízí prý jako první diskové pole ve své třídě 16Gb konektivitu Fibre Channel. Snižuje tak náročnost datového centra na prostor i náklady na energii, a zároveň nabízí podporu více virtuálních přístrojů na menším množství hardwaru.

Upgrade řešení lze přitom udělat se zachováním dat v daném místě, což umožňuje jednoduše přesunout současné diskové jednotky z předchozí generace HP MSA do nového modelu. Storage lze spravovat i pomocí management systémů používaných pro řízení serverů ProLiant a BladeSystem.

EMC zase představilo řadu úložných systémů VNX typu unified storage  – konkrétně modely VNX5200, VNX5400, VNX5600, VNX5800, VNX7600, VNX8000 a VNX-F –, která mění ekonomiku i design provozu midrange úložišť. Slibuje vyšší výkon pro aplikace, efektivnější chod a také mnohem jednodušší správu.

VNX využívá platformu Intel Sandy Bridge se softwarem MCx pro lepší využití více jader, který byl optimalizován pro využití flash pamětí a zvyšuje výkon virtualizovaných aplikací.

Kromě toho nová řada VNX umožňuje snížit nároky na kapacitu, a to díky podpoře deduplikace pevných bloků. Poskytuje i lepší přehled a samoobslužné funkce pro IT ve virtualizovaných prostředích.

Nástroj AppSync 1.5, který EMC také představila, zase administrátorům prostředí VMwaru, Microsoftu či databází přináší samoobslužné funkce pro IT, jež umožňují chránit aplikace v souborových i blokových úložištích pomocí jediného kliknutí.

Nově je k dispozici i konfigurace systému VNX složená pouze z jednotek flash (VNX-F), která se uplatnění především tam, kde se dlouhodobě vyžaduje vyšší výkon s nižší latencí.

Pro firmy, které u transakčních úloh hledají ještě nižší latenci, EMC začalo nabízet i serverový software XtremSW Cache 2.0, který inteligentně využívá mezipaměti flash.

Našli jste v článku chybu?