Hlavní navigace

Výkonný počítač 2v1 s pokročilým zabezpečením představilo HP

Sdílet

Pavel Louda 2. 3. 2017

Nové odpojitelné zařízení 2v1 pro podnikovou sféru představilo HP. Určené je pro profesionály, kteří potřebují být mobilní, chtějí mít stylové zařízení a zároveň potřebují aplikace, které automatizují pracovní postupy v terénu.

Pro x2 je zařízení 2v1, které má několik režimů vhodných pro podnikové využití, včetně režimu pro prezentace, „inkoustového“ režimu pro psaní poznámek, režimu tabletu pro sběr dat a režimu notebooku. Může být nakonfigurováno s procesory Intel nejnovější sedmé generace.

Nechybí v něm WLAN a volitelně WWAN a rychlonabíjecí baterie s až 11hodinovou výdrží. Magneticky připojitelná klávesnice disponuje klávesami pro přímou správu hlasových a video konferenčních hovorů.

Prezentace a sdílení usnadní také doplňkové Active Wacom Pen pro kreslení a psaní poznámek, které umožňuje spouštět aplikace stiskem jediného tlačítka. Součástí zařízení je praktický 165stupňový stojánek. Pro x2 má rovněž konektor USB-C pro rychlé nabíjení a přenosy dat a USB-A pro přístup k tradičním periferiím.

Přístroj byl navíc od základů postaven pro bezpečné pracovní prostředí a obsahuje vestavěnou čtečku čipových karet, vyjímatelný SSD a HP Client Security Suite Gen3 spolu s volitelným snímačem otisků prstů a Near Field Communications (NFC).

Podle výrobce je Pro x2 navržený tak, aby tradičnímu podniku vydržel 3 až 5 let. Prošel testováním MIL-STD na odolnost proti pádům, prachu, vlhkosti, změnám teplot a funkčním šokům. Cena začíná na 29 490 Kč bez DPH.

Našli jste v článku chybu?