Hlavní navigace

Výkonný počítač 2v1 s pokročilým zabezpečením představilo HP

2. 3. 2017

Sdílet

Nové odpojitelné zařízení 2v1 pro podnikovou sféru představilo HP. Určené je pro profesionály, kteří potřebují být mobilní, chtějí mít stylové zařízení a zároveň potřebují aplikace, které automatizují pracovní postupy v terénu.

Pro x2 je zařízení 2v1, které má několik režimů vhodných pro podnikové využití, včetně režimu pro prezentace, „inkoustového“ režimu pro psaní poznámek, režimu tabletu pro sběr dat a režimu notebooku. Může být nakonfigurováno s procesory Intel nejnovější sedmé generace.

Nechybí v něm WLAN a volitelně WWAN a rychlonabíjecí baterie s až 11hodinovou výdrží. Magneticky připojitelná klávesnice disponuje klávesami pro přímou správu hlasových a video konferenčních hovorů.

Prezentace a sdílení usnadní také doplňkové Active Wacom Pen pro kreslení a psaní poznámek, které umožňuje spouštět aplikace stiskem jediného tlačítka. Součástí zařízení je praktický 165stupňový stojánek. Pro x2 má rovněž konektor USB-C pro rychlé nabíjení a přenosy dat a USB-A pro přístup k tradičním periferiím.

Přístroj byl navíc od základů postaven pro bezpečné pracovní prostředí a obsahuje vestavěnou čtečku čipových karet, vyjímatelný SSD a HP Client Security Suite Gen3 spolu s volitelným snímačem otisků prstů a Near Field Communications (NFC).

Podle výrobce je Pro x2 navržený tak, aby tradičnímu podniku vydržel 3 až 5 let. Prošel testováním MIL-STD na odolnost proti pádům, prachu, vlhkosti, změnám teplot a funkčním šokům. Cena začíná na 29 490 Kč bez DPH.

Našli jste v článku chybu?