Hlavní navigace

Výkonný firemní firewall s minimální latencí nabízí Fortinet

Sdílet

Pavel Louda 28. 5. 2014

Novinka nabízí plné řízení síťového provozu na úrovni obsahu, aplikací, uživatelů i zařízení a podporuje i behaviorální analýzu.

Produkt je vybaven i novým operačním systémem FortiOS 5, který podporuje řízení přístupu a klíčové technologie pro ochranu před hrozbami. Zesiluje i ochranu před pokročilými hrozbami (APT, advanced persistent threats) -- díky platformě APT Framework.

Nově tak nabízí detekci pokročilého malwaru, odhalování zneužití, reputační systém založený na cloudu či engine, který umožňuje nasazovat bezpečnostní politiky na úrovni uživatelů a zařízení napříč různými službami a protokoly.

Samotný firewall má propustnost až 80 Gb/s, při využití IPS (intrusion preventiv system) a při řízení aplikací podporuje rychlost až 11 Gb/s. Navíc nabízí velmi nízká latenci o hodnotě 3 mikrosekund, takže nezpomaluje firemní síť ani neovlivňuje dostupnost služeb.

Doplňkové služby FortiGuard Subscription Services zase v reálném čase poskytují automatizovanou a aktuální ochranu i proti nejnovějším hrozbám.

FortiGate-1500D obsahuje 8 portů pro deseti gigabitový Ethernet (rozhraní SFP+) a 32 portů pro gigabitový Ethernet. Zařízení je navrženo jako úsporné i z hlediska velikosti (výška 2U).

 

 

Našli jste v článku chybu?