Hlavní navigace

Výkonný konvertibilní notebook začala nabízet v Česku Toshiba

Sdílet

Pavel Louda 21. 12. 2015

Novinka dovoluje snadno přeměnit notebook s plnohodnotnou klávesnicí na tablet, který lze využít pro prohlížení a sdílení obsahu. Produkt je tak pomocníkem pro produktivní práci i zábavu. Satellite Click 10 váží 1,1 kg v podobě notebooku a samotný tablet 552 g.

Satellite Click 10 má displej s  úhlopříčkou 10,1″ (25,7 cm) a rozlišením WUXGA (1 920 × 1 200 bodů). Podle výrobce je vhodný například pro videokonference nebo prezentaci projektů. Vysoký jas umožní pracovat i na přímém slunečním světle.

Díky až patnáctihodinové výdrži na baterii uživatelé mohou pracovat až dva pracovní dny bez nutnosti nabíjení. Díky inteligentnímu systému se nejdříve nabíjí tablet a naopak po odpojení zdroje se nejdříve vybíjí základna s klávesnicí. Tak je dosaženo maximální doby výdrže tabletu na baterii mimo základnu.

Díky nové generaci procesoru Intel Atom a až 4 GB vestavěné paměti RAM poskytuje Satellite Click 10 na takto mobilní zařízení vysoký výkon, což umožňuje efektivní práci i s více aplikacemi naráz. Úložiště eMMC má kapacitu až 64 GB, navíc díky slotu pro karty microSD jej lze dále rozšířit až o 128 GB.

Na Satellite Click 10 je předinstalovaný systém Windows 10 a obsahuje tlačítko k rychlému spuštění hlasem ovládané digitální asistentky Cortana. Díky prostředí Continuum, které automaticky upravuje a optimalizuje obsah i aplikace, mohou uživatelé plynule přecházet mezi režimem notebooku a tabletu.

Předinstalovaný software TruRecorder analyzuje při nahrávání různé hlasy, automaticky identifikuje mluvčího a umožňuje přehrávání záznamu na jiných zařízeních. Aplikace TruCapture zase dovoluje uživatelům například vyfotit poznámky na tabuli a umístit je přímo do dokumentu ve Wordu, aniž by bylo nutné je pracně přepisovat.

Kromě toho lze díky funkci rozpoznávání textu vyhledat na snímcích tištěná slova a snadno je přenášet do jiných aplikací.

Satellite Click 10 navíc podporuje bezdrátový přenos obrazu do kompatibilního televizoru. Díky dvěma plnohodnotným portům USB 2.0 na základně s klávesnicí a konektoru microUSB či slotu pro karty microSD a portu Micro-HDMI připojíte snadno další externí zařízení.

Na našem trhu je Satellite Click 10 dostupný za doporučenou koncovou cenu 14 290 Kč, respektive 519 eur.

Našli jste v článku chybu?