Hlavní navigace

Vylepšená objektová databáze Caché nabízí lepší správu i bezpečnost

Sdílet

Pavel Louda 1. 9. 2009


Soubor inovativních technologických doplňků pro svou objektovou databázi Caché představila společnost Intersystems. Nové funkce podle výrobce umožňují mimo jiné výkonnější vytváření a zpracovávání sestav, zvyšují bezpečnost webových služeb a rovněž zlepšují správu a sledování systému.
Hlavními novinkami v systému Caché podle výrobce jsou:
- Vestavný nástroj pro vytváření a zpracovávání zpráv - Nový modul sestav ZEN frameworku zcela eliminuje závislost na drahých externích reportovacích nástrojích. Vývojářům jsou snadno k dispozici pokročilé funkce pro vytváření a zpracovávání sestav a oddělení IT zaznamenávají významné úspory nákladů. Sestavy mohou být generovány ve formátu HTML, PDF a PostScript a je možné je zobrazit v prohlížeči či vytisknout. Programování změn je snadné a rychlé, což zajišťuje, že uživatelé mají obratem k dispozici nové požadované sestavy.
- Bezpečnost webových služeb - Caché rozšiřuje podporu standardu WS-Security 1.1. Ten je charakteristický tím, že než je možné začít se samotným vývojem, je třeba nastudovat velké množství velmi podrobných dokumentů, a to často trvá celé týdny. Implementace standardu WS-Security 1.1 společností InterSystems však prý znamená velký rozdíl - díky ní lze snadno a rychle vytvářet praktické, vysoce bezpečné webové služby, u nichž je zároveň zajištěna kompatibilita se standardem. Snadno a rychle tak lze implementovat klíčové bezpečnostní prvky, jako jsou digitální podpisy, šifrování pomocí klíče, vytváření certifikátů X.509 a prosazování zabezpečovacích postupů v Security Assertion Markup Language (SAML).
- Kvalitnější správa systému - Díky řadě nových vlastností je správa systému komplexnější
a zároveň se snáze implementuje. Nové úrovně validace, rozsáhlejší dokumentace a detailnější systémové informace zaručují, že konfigurace systému je validní a že je zachována integrita. Nově byl implementován standard IPv6 a k dispozici jsou též funkce pro zmenšení velikosti databáze v případě, že je znovu potřeba volné místo, podpora uživatelského přizpůsobení instalace pro usnadnění nasazení systému a vylepšení uživatelského rozhraní v portálu pro správu systému.
Databáze Caché jako škálovatelná objektová databáze pro transakční systémy zpracovává SQL dotazy podle dodavatele rychleji než relační databáze a umožňuje také rychlý vývoj webových aplikací.

Našli jste v článku chybu?