Hlavní navigace

Vylepšený Endpoint Encryption nabízí pokročilejší šifrování či správu dalších klientů

Sdílet

Pavel Louda 22. 1. 2009

Software Endpoint Encryption 7.0, který poskytuje rozšířené šifrování pro stolní a přenosné počítače a vyměnitelná úložná zařízení, představila společnost Symantec. Novinka nabízí škálovatelné řešení zabezpečení, které pomocí technologií silného šifrování a řízení přístupu zabraňuje neoprávněnému přístupu ke koncovým bodům. Šifrování a ověřování je přitom pro koncového uživatele transparentní a zajišťuje se prostřednictvím centrální konzoly pro správu - to umožňuje centrální zavedení a správu šifrování pro koncové body.
Zákazníci získávají rozšířenou podporu klientů, takže je možno centrálně spravovat více koncových bodů. Software Endpoint Encryption nově obsahuje podporu klientů nespravovaných službou Active Directory - tedy třeba podporu klienta Novell eDirectory nebo úplné funkce pro správu klientů mimo doménu. Software navíc zakrývá a chrání přístup ke klíčům šifrování disku v paměti (DRAM) a tím podstatně zvyšuje ochranu proti útokům pomocí tzv. studeného restartu (útočník s fyzickým přístupem k počítači je při něm schopen získat šifrovací klíče).
Novinka nabízí i vylepšené nástroje pro obnovení disku, které správcům usnadňují přístup k počítači a nastavení práv použití. Tím se dále zvyšuje ochrana důvěrných informací a správcům IT se usnadňuje používání.
Vylepšeno bylo také šifrování vyměnitelných médií. Software podporuje více možností zabezpečeného přenášení dat, včetně uživatelem vytvořených samorozbalovacích archivů komprimovaných souborů. K řízení přístupu k šifrovaným datům v určité skupině uživatelů je možno využít také uživatelské certifikáty.
Software Symantec Endpoint Encryption obsahuje funkce pro generování auditních zpráv. Možnost vytvářet úplné auditní záznamy pomáhá plnit požadavky předpisů na prokázání používání šifrování a tím umožňuje prosazovat závazné celopodnikové zásady zabezpečení, zmírnit riziko ztráty dat a předcházet obtížím při vyšetřování.

Našli jste v článku chybu?