Hlavní navigace

Vylepšený Fusion Middleware uveřejnil Oracle – slibuje efektivnější fungování IT

Sdílet

Pavel Louda 22. 7. 2009


Oracle Fusion Middleware 11g je ucelená, integrovaná a za provozu rozšiřitelná sada middlewaru, která je složena z komponent SOA Suite, WebLogic Suite, WebCenter Suite a Identity Management.
Fusion Middleware 11g integruje vlastnosti moderní aplikační infrastruktury pro zjednodušený vývoj, architekturu SOA, cloud computing, transformaci podnikových procesů, zabezpečení orientované na služby, zdokonalenou spolupráci a řízení IT.
Platforma podle Oraclu nabízí například následující vylepšení:
SOA Suite 11g sjednocuje systémové, lidské a dokumentové procesy a architekturu EDA (Event Driven Architecture) s celou řadou funkcí SOA od vývoje přes zabezpečení až po podnikové řízení. SOA Suite 11g nasazená na infrastruktuře aplikačního gridu Oracle je optimalizována pro vytváření a integraci služeb v soukromých a veřejných sítích typu cloud.
WebLogic Suite 11g přináší novou úroveň provozního vhledu a automatizace pro dosažení lepší provozuschopnosti aplikačních serverů s nižšími náklady na správu. Nové funkce jako Fusion Middleware GridLink pro Real Application Clusters a Fusion Middleware Enterprise Grid Messaging posilují spolehlivost a dostupnost. Fusion Middleware ActiveCache rovněž umožňuje rychlé škálování do šířky, aby bylo možné reagovat na měnící se poptávku uživatelů a vytížení systémů.
WebCenter Suite 11g nabízí širokou sadu opakovaně použitelných komponent WebCenter Services, které lze začlenit v podstatě do jakéhokoli typu portálu - intranetu, složené aplikace, webové komunity - na obohacení funkcí sociální sítě a osobní produktivity. Deklarativní nástroj v prostředí prohlížeče Composer umožňuje koncovým uživatelům i vývojářům snadno vytvářet, sdílet a personalizovat aplikace, portály a sociální weby. Nové předem vytvořené řešení sociální sítě WebCenter Spaces umožňuje koncovým uživatelům vytvářet a spravovat komunity na podporu vyšší produktivity, lepší komunikace a efektivity.
Identity Management 11g přináší první komponenty plně integrované sady správy identit, která je do hloubky integrována s ostatními řešeními Fusion Middleware i s novými funkcemi včetně Deployment Accelerators a Universal Federation Framework. Používá moderní jednotné uživatelské rozhraní založené na technologii Oracle Application Development Framework (ADF) Faces.
Vývojové nástroje Oracle Oracle Fusion Middleware 11g staví na dříve ohlášených strategických vývojových nástrojích JDeveloper, Application Development Framework a TopLink.

Našli jste v článku chybu?