Hlavní navigace

Výrobci vylepšují ERP – třeba o podporu cloudů

Sdílet

Pavel Louda 16. 5. 2014

Například Microsoft uvedl na trh update svého podnikového řešení Dynamics AX 2012 R3, který nabízí mj. rozhraní, které podnikům umožní vyvíjet a nasazovat aplikace pro konkrétní scénáře využití, a to i na mobilních zařízeních.

Nová verze také podporuje využití cloudu Azure formou infrastruktury jako služby (IaaS). K dispozici jsou přednastavená prostředí, která zrychlují vývoj, testování a nasazení aplikací. Součásti aktualizace je také balíček Dynamics Lifecycle Services, který zefektivní implementaci ERP pomocí zjednodušení a standardizace procesů včetně integrované podpory.

J.K.R. se zase chlubí desítkami inovací ve svém informačním systému Byznys ERP, především v oblasti výrobních procesů a technického plánování výroby.

Přibyla například podpora pro více odložených operativních plánů a jejich použití ve vizualizacích plnění původního plánu. Konfigurátor nově pracuje se mzdovým koeficientem výrobní operace a podporuje také načtení a vytvoření kooperačního postupu. V manažerském nástroji Excellent je nově možné sledovat zakázkovou výrobu.

Vylepšení doznalo také propojení Byznys ERP s aplikacemi MS Office -- nově lze založit obchodní případ či příležitost přímo z prostředí Wordu. Přibyl také další způsob zjišťování důvěryhodnosti obchodního partnera, prostřednictvím webové služby SystemOctopus a v komunikaci s bankovními institucemi lze zasílat příkazy k úhradě či inkasu podle standardů SEPA.

A konečně Epicor v Česku představil nový systém Epicor 10, který je podle výrobce oproti dřívějším verzím mnohem jednodušší a více podporuje spolupráci uživatelů třeba formou sociální technologie. Dovoluje také k datům přistupovat ze širokého spektra zařízení včetně těšch s dotykovým displejem. K dispozici je jak formou on-premise, tak v podobě cloudu či řízené služby.

Našli jste v článku chybu?