Hlavní navigace

Vytváření mobilních služeb usnadňují inovované nástroje od HP – chtějí nalákat nové vývojáře

Sdílet

Pavel Louda 22. 11. 2009

Konkrétně jde ve verzi 3.0 o rozšíření, díky němuž mohou vývojáři jednoduše vytvářet nové webové aplikace a widgety pro mobilní síť.

Služby Web 2.0 mohou podle HP využívat komplexní modely sdílení tržeb mezi poskytovateli obsahu, vývojáři a provozovateli sítí, proto SDP 3.0 nově obsahuje funkce pro zpracování mikrotransakcí, správu zdrojů příjmů a pomoc s budováním úspěšného obchodního modelu sdílení tržeb.

„Vývojové platformy jsou nyní telekomunikačními operátory využívány velmi hojně, ale další výzvou je přilákat vývojáře, kteří vytvoří tisíce nových služeb,“ řekl Peter Mottishaw z analytické agentury Analysys Mason. „Operátoři potřebují získat komunity vývojářů inovujících na základně jejich služeb, aby udrželi zájem zákazníků a pokračovali v růstu tržeb. Řešení HP posunou operátory i vývojáře výrazně vpřed.“

Nové nástroje staví na architektuře SOA, která snižuje náklady a komplikovanost tím, že nahrazuje samostatné různorodé služby jedinou a jednotnou vrstvou prostředků.

Společná vrstva dává vývojářům zjednodušený bezpečný přístup k síti a jejím podpůrným technologiím, např. ke sledování polohy a přítomnosti. Některé z nových nástrojů zahrnují software BTO (Business Technology Optimization).

• SDP Service Governance RESTFul Gateway rozšiřuje možnosti vývojářů otevřením telekomunikačního prostředí pro ne-telekomunikační vývojáře. Otevírá SDP prostředí Web 2.0 automatickým překladem webových služeb na programovací rozhraní REST (Representational State Transfer), které je ve Web 2.0 komunitě rozšířené. HP rovněž nabízí technologii řízení webových služeb postavenou na softwaru HP SOA Center.

• SDP Enabler Enhancements pomáhá vývojářům vytvářet Web 2.0 služby pomocí nových podpůrných prvků inteligentní sítě (Next Generation Intelligent Network, NGIN). Ty vývojářům umožňují přistupovat k datům ve videu, databázím účastníků jako HLR/HSS, síťovým adresářům, správě profilů a řízení služeb v reálném čase.

• SDP Revenue Management Module umožňuje poskytovatelům služeb zpeněžit vlastnosti jejich sítě a vztahy s partnery prostřednictvím modelu sdílení tržeb pro partnery a Web 2.0 vývojáře. Dokáže zpracovávat malé transakce, spravovat komplexní modely sdílení tržeb, podporuje dobíjení v reálném čase a rovněž spravuje anonymní vývojáře. Obsahuje flexibilní podpůrný prvek dobíjení webových služeb, funkci elektronické peněženky pro partnery, dobíjení online/offline, sledování zůstatku účtu a oceňování.

• SDP Service Orchestration Manager pomáhá poskytovatelům služeb dodávat služby rychleji a snadněji. Definuje pracovní postup podnikových nebo kombinovaných služeb a nabízí připravené, příjem generující služby, jako jsou prémiové SMS. Také dává poskytovatelům služeb flexibilitu v ladění služeb, aby zvýšili pravděpodobnost, že je zákazníci budou využívat a tedy přinášet příjem.

• SDP Storefront Portal podpoří inovace a zkrátí dobu potřebnou k uvádění nových služeb na trh. Díky komunitě vývojářů lze nástroje snáze distribuovat a sdílet, což umožňuje tvůrcům softwaru vytvářet, testovat a publikovat aplikace. Poskytovatelé služeb se tak mohou stát agregátory služeb, kteří jsou nezávislí na platformě.

Našli jste v článku chybu?