Hlavní navigace

Využití Windows na počítačích Mac výrazně usnadní nový software Parallels

Sdílet

Pavel Louda 8. 11. 2010

Novinka podle výrobce nabízí především vyšší výkon a vylepšenou grafiku. Například 3D grafika běží téměř o 40 procent rychleji než v případě předchozích verzí a spouštění systému Windows je o 41 procent rychlejší. Parallels Desktop 6 také zvyšuje rychlost práce se soubory na USB discích, v síti a ve sdílených složkách.

Společnost Parallels také oznámila uvolnění produktu Desktop 6 Switch to Mac Edition. Toto řešení poskytuje kompletní sadu nástrojů pro přechod z PC na počítač Mac a obsahuje datový USB kabel. Všechny vaše programy, soubory, uživatelské nastavení a teď dokonce i oblíbené položky a záložky jsou automaticky přesunuty do počítače Mac. Nově předdefinované uživatelské profily jedním kliknutím umožní jednoduše vybrat, co vše bude z Windows vidět.

 

Více než 80 nových a vylepšených funkcí v Parallels Desktop 6 zahrnuje podle výrobce tyto možnosti:

Větší rychlost a výkon

• Doba spouštění: Spouštění aplikací pro Windows je o 41 procent rychlejší než u Parallels Desktop 5.

• Plně 64bitové jádro.

Vylepšená grafika a zvuk

• Prostorový zvuk 5.1.

• Vylepšená 3D grafika.

Větší ovladatelnost

• Rodičovská kontrola: Můžete zůstat klidní, když jsou děti na internetu, pomocí stejné rodičovské kontroly na aplikace systému Windows, jaká je nastavena pro počítač Mac.

• Šifrování VM: Chrání data před odcizením pomocí vestavěného šifrování virtuálního počítače.

Jednodušší a chytřejší

• Klávesové zkratky počítače Mac: Využijte klávesové zkratky Mac OS X, aby aplikace Windows fungovaly tak, jak chcete vy.

• Migrace osobních dat: Zjednodušuje přenos do počítače Mac automatickým přenosem programů, dat a médií (např. složek Dokumenty, Obrázky, Videa a Stažené položky) do příslušné složky na počítači Mac.

• Oblíbené položky internetového prohlížeče: Parallels automaticky přesune nastavení a záložky aplikací Internet Explorer, Firefox nebo Chrome z vašeho PC do výchozího prohlížeče na počítači Mac.

• Antivirová ochrana: K dispozici je ochrana dat s režimy Parallels SmartGuard a SafeMode, plus bezplatně je k dispozici přední antivirová ochrana, jak pro Mac OS X tak i pro Windows s aplikacemi Kaspersky Internet Security 2011, Kaspersky Anti-Virus for Mac a navíc Acronis True Image Home 2010 a Acronis Disk Director 2011 Home.

Produkt Parallels Desktop 6 for Mac CZ bude dostupný ke stažení nebo v krabicové verzi na Parallels.cz od 8. listopadu 2010 za 1 799 Kč.

Našli jste v článku chybu?