Hlavní navigace

Vývojové prostředí Delphi 2010 s podporou dotykem ovládaných zařízení představilo Embarcadero

25. 8. 2009

Sdílet

Novinka podle výrobce nabízí výrazně vylepšené možnosti rychlého vývoje interaktivních rozhraní používajících doteková zařízení a rozpoznávání gest u nových aplikací a snadnou úpravu stávajících - i velice starých - aplikací. Zároveň poskytuje více než 120 nových a rozšířených vlastností pro zvýšení produktivity programátorů při vývoji aplikací v prostředí nativních Windows i .NET a podporu Windows 7.
Klíčová rozšíření produktu RAD Studio 2010 zahrnují:
• Softwarové nástroje pro snímání doteků a rozpoznávání gest umožňují vytvářet moderní, interaktivní aplikace s grafickým uživatelským rozhraním ovládaným doteky, aplikace využívající digitizéry (tablety), touchpady a stánkové aplikace. K tomu účelu nabízí pružnou architekturu komponent pro práci s dotekovými zařízeními, která je snadno použitelná a pracuje pod Windows 7 stejně tak jako pod Windows 2000, XP a Vista.
• Rozšířenou databázovou propojitelnost, která poprvé obsahuje podporu populární open source databáze Firebird a dále vylepšené ovladače pro Microsoft SQL Server, Oracle a MySQL. Rozšířená vícevrstvá architektura DataSnap umožní širší přístup ke standardním komunikačním protokolům včetně JSON a REST, které umožňují vzájemnou propojitelnost s jinými službami.
• Zvýšení produktivity vývojářů s novým nástrojem IDE Insight, nástrojem pro rychlé vyhledání souborů, komponent, vlastností a nastavení pomocí několika stisků kláves a zadání vyhledávacích podmínek; dále s novým formátovacím nástrojem pro zdrojový kód, prohlížečem tříd C++ a s mnoha rozšířeními ladicího nástroje.
• Rozšíření jazyka a kompilátoru obsahují jako novinku kompilaci v pozadí pro Delphi i C++Builder, atributy a RTTI (Run-Time Type Information) pro jazyk Delphi, novou podporu předběžné specifikace jazyka C++0x a nové knihovny Boost, STL a TR1 pro C++Builder a podporu aspektově orientovaného programování v Delphi Prism.

Našli jste v článku chybu?