Hlavní navigace

Vyzkoušeli jsme: Bezdrátová nabíječka mophie nejen pro iPhone

Sdílet

-rd 15. 2. 2018

V elegantním černém plastovém disku mophie se ukrývá bezdrátová nabíječka (wireless charging base)

 o výkonu 7,5W. Přístroj podporuje nabíjecí technologii QI, takže zvládne nabít libovolný mobil, který ji zvládá, byť výrobce nabíječku propaguje zejména pro nabíjení iPhonu 8 a vyšší. Dokonce i samotný Apple tuto nabíjčku zmínil jako první dvě bezdrátové nabíječky, které doporučuje pro své přístroje.

Cena produktu není zrovna nízká (cca 1800 korun), ale zase získáte značkový produkt, u kterého se nemusíte bát, že shoří po prvním zapojení do zásuvky.

Za vyšší cenovku dostane povedený kus hardwaru, kde oceníte zejména příjemný povrch nabíjecí stanice, po kterém mobilní telefon neklouže. Mobil dokonce může být v tenčím plastovém ochranném pouzdru a stejně se bude nabíjet. Pro jistotu je tu ještě LED světlo, které zbarvením upozorní, že mobil je opravdu v poloze, při které dochází k bezdrátovému nabíjení. Kabel pro připojení do zásuvky je akorát dlouhý, nikde nepřekáží, ale není zbytečně krátký.

Za mne povedený kousek, který neudělá ostudu ani ve vymazleném obývacím pokoji. Jak už jsme zmínil, mophie wireless charging base není jen pro iPhone 8, ale pro jiné přístroje, z nichž vybíráme Apple iPhone X, Samsung Galaxy S8 , Samsung Galaxy S8+ , Samsung Galaxy S7 , Samsung Galaxy S6, Samsung Galaxy S6 edge, Samsung Note8  nebo třeba Google Nexus 4 až 7 a LG G4.

Našli jste v článku chybu?