Hlavní navigace

Vyzkoušeli jsme novinku: realme 8i s obnovovací frekvencí 120 Hz

Sdílet

Radan Dolejš 6. 10. 2021

Uvolněné pozice na trhu mobilních telefonů po Huawei se snaží obsadit značka Realme. A jde na to naprosto stejně jako Huawei. Nabízí našlapané telefony za sympatickou cenu. Novinka vyjde na 5 499 korun.

Tentokrát Realme uvedlo na trh model 8i, což je první smartphone v segmentu levných telefonů s obnovovací frekvencí displeje 120 Hz. Navíc má vlastní procesor Helio G96 a 5000mAh baterii s 18W nabíjením.

Hned na úvod je potřeba říci, že nabíjení sice Realme prezentuje jako rychlonabíjení, ale žádná velká hitparáda to není, vyšší modely stejné značky nabízejí daleko rychlejší nabití baterie. Takže nepočítejte s tím, že máte za půl hodiny plně nabito.

Novinkou je procesor Helio G96, který byl u evropského telefonu použit poprvé. Obsahuje dvě velká jádra A75 a šest malých A55. I proto jeho hlavní frekvence snadno dosáhne 2,05 GHz. Ale pořád je třeba mít na paměti, že mobil není zařazen v TOP kategorii, ale je to nižší střední třída. Na svou cenovku je svižný, ale neohromí.


Autor: Realme

Zajímavý je displej, u kterého je možné jako u prvního modelu na světě snížit jas až na 1 nit. Nižší světelná intenzita je příjemná v noci, ale občas s tím má mobil potíže. V automatickém režimu nastavuje jas nižší, než by bylo potřeba a je tak nutné ho manuálně někdy upravit.

Realme 8i disponuje také novou funkcí Dynamic RAM Expansion (DRE), která umožňuje využít část vnitřního úložiště jako doplněk operační paměti. Spuštěné aplikace, na něž už operační paměť nestačí, telefon odloží do virtuální RAM. Smartphone tak v případě potřeby zvládne zvětšit svou RAM až na 7 GB. Funkce je dostupná pouze u varianty 4 GB + 128 GB.

U levnějších mobilů značka tradičně sází na otisk prstu v bočním vypínacím tlačítku, za mne jde dlouhodobě o lepší konstrukční řešení, než čtečka v displeji a tleskám za to.

Ze tří fotoaparátů je zajímavý akorát ten jediný – hlavní 50 mpx, který je konkurenceschopný, zbytek (makro a rozostřené pozadí) nejsou žádnou hitovkou.

Telefon nemá podporu sítí 5G, ale ruku na srdce – k čemu to je dobré nebo nutné? Zatím jsem na to nepřišel. Hledáte-li telefon, za který nechcete moc utrácet, a přitom nemít úplnou šlupku (navíc s ochranným obalem a nabíječkou v prodejním balení), může být Realme 8i zajímavou volbou.

Našli jste v článku chybu?