Elegantní, a přitom sportovní a výkonné. To jsou chytré hodinky Garmin Venu 3. Jako jedny z mála modelů z chytrých hodinek Garmin zvládají telefonování prostřednictvím připojeného smartphonu a integrovaného reproduktoru s mikrofonem, což je jejich nezanedbatelné plus.
Hodinky jsou spíše menší, tenčího profilu, hodně si zakládají na formálnějším designu, který klidně doplní outfit na nějakou formálnější večerní akci, zvláště pokud vyměníte silikonový řemínek za koženou variantu.
Vyvíjíte už podnikové aplikace s pomocí AI nástrojů?
Oproti jiným (dražším) modelům Garminů nemají tolik sportovních a navigačních funkcí, přesto průměrného rekreačního sportovce dovedou více než uspokojit paletou monitorovacích funkcí. Celkem spolehlivě také změří kvalitu spánku a obecně regenerace, o které vás budou informovat formou takzvané Body Battery. Ta má maximální hodnotu 100 a podle sportovních výkonů a kvality regenerace se různě mění a informuje nositele hodinek o jeho aktuální připravenosti k fyzické aktivitě.
K tomu se váže i spánkový poradce, který vám po pár dnech užívání dovede také poradit s vhodnou délkou spánku, abyste byli maximálně připraveni další den či sportovní výkony. Hodinky také ukazují fáze spánku a vyhodnotí i krátká zdřímnutí. Uvidíte stav variability srdečního tepu a další klíčové veličiny měřené v průběhu spánku.
Co dalšího dovedou Garmin Venu 3 sledovat? Teplotu kůže, variabilitu srdečního tepu během spánku, srdeční tep, stress score (hodinky můžete nakonfigurovat tak, aby vás upozornily, když bude vaše hladina stresu neobvykle vysoká a ty vám mohou třeba doporučit odpočinek nebo řízené dechové cvičení), sledování menstruačního cyklu, nasycení krve kyslíkem intenzitu dýchání nebo třeba poradí, jak se nejlépe vyrovnat s jetlagem.
Paleta sportů, které hodinky dovedou monitorovat, je opravdu pestrá – od těch klasických jako běh nebo chůze, přes plavecké sporty v přírodě či bazénu až po nejrůznější silové či míčové sporty. Kupříkladu plážoví volejbalisté ocení zapnutou GPS během tréninku, aby zjistili, že za hodinku tréninku naběhají na šestnáctimetrovém hřišti přes dva kilometry, běžci zase ocení možnost nastavení metronomu, který jim bude vibrováním odměřovat správný běžecký rytmu.
Po sportovním výkonu také Garmin Venu 3 rovnou tento výkon vyhodnotí a spočítají, kdy budete dostatečně zregenerování pro další sportovní výkon. Kdo si není jistý, jak by měl sportovat, i s tím mu hodinky, respektive aplikace, která se k hodinkám váže poradí. V aplikaci Garmin Connect totiž můžete vytvářet tréninky krok za krokem. Vyberte si z víc než 1 600 cviků a pošlete si je přímo do hodinek a pak podle plánu si všechno odcvičit.
Hned po probuzení také uvidíte na hodinkách přehled spánku, regenerace, denní kalendář, stav VST (variabilita srdečního tepu) a další údaje, které si můžete upravit podle potřeby. Kromě toho Garmin Venu 3 umí pracovat i s nejrůznějšími aplikacemi v telefonu, resp. s jejich oznámeními. Dovedou na malém 1,4placovém, ale ostrém, Amoled displeji zobrazit prakticky kompletní obsah e-mailu, SMS nebo zprávy z nějakého instant messagingu (i s případnou fotografií) a můžete na ně rovnou odpovědět. Stejně tak zobrazují (podle vašeho nastavení) upozornění a oznámení z jakékoliv další aplikace, které vyskočí i na vašem telefonu.
Není asi nutné zmiňovat, že z hodinek si můžete i „prozvonit“ svůj telefon (v dosahu Bluetooth) a přijít na to, kam jste si ho odložili.
Cena hodinek se pohybuje kolem 12 tisíc korun. Na trhu seženete samozřejmě i výrazně levnější chytré hodinky, ale vybavením zcela nesrovnatelné. Avšak ani hodinky jiných značek ve stejné cenové relaci nenabídnout takovou šíři funkcí.
Jenže Garminy Venu 3 mají navíc výhodu oproti většině z nich v dlouhé výdrži na baterie, která může dosáhnout až 14 dnů. V praxi při měření sportovních outdoorových aktivit je nižší, ale i tak týden bez využití nabíjecího kabelu je excelentní výkon.
Získejte pro svůj produkt či službu ocenění IT produkt roku! Soutěž „IT produkt roku“ vyhlašuje redakce Computerworldu s cílem vyzdvihnout výrobky disponující vlastnostmi, které je významně odlišují od konkurenčních produktů stejné kategorie. Může přitom jít jak o celkově inovativní pojetí produktu, tak o jednotlivé funkční zdokonalení, výrazně zjednodušené ovládání nebo třeba o výjimečně příznivou cenu.
Soutěž probíhá ve třech samostatných kolech v kalendářním roce a každý postupující produkt či služba do jednoho ze tří finálových kol získává právo na titul IT produkt roku.
Máte-li zájem účastnit se soutěže IT produkt roku, neváhejte. Kontaktujte nás prosím na itprodukt@iinfo.cz.
O přihlášku a více informací si můžete napsat nebo zavolat na telefonech 776 204 420 nebo 604 266 707 či 725 326 893, případně na také na adrese itprodukt@iinfo.cz.