Hlavní navigace

Walkmanům odzvonilo, Sony po 30 letech a 220 milionech kusů ukončuje výrobu

26. 10. 2010

Sdílet

Nezapomenutelná éra walkmanů byla nastartována 1. července roku 1979 a během jejího více než třicetiletého trvání si na své konto společnost Sony připsala přes 220 milionů prodaných kusů po celém světě. Za tu dobu se kazetový walkman stal symbolem přenosných hudebních přehrávačů, který není třeba připomínat nikomu, kdo tuto éru zažil.

S příchodem CD nosičů však kazety začaly postupně upadat do stínu přenosných CD přehrávačů neboli discmanů, jež postupem času vedly ke zrození kompatibilnějších iPodů a MP3 přehrávačů, které kompletně změnily dosavadní přístup do světa hudby a otevřely zvukovým nosičům s magnetickou páskou cestu tam, kam v březnu roku 2011 pošle Sony výrobu 1,44MB disket - do zapomnění.

I přesto, že se společnost Sony, největší výrobce disket na světě, rozhodla tuto legendu pohřbít, její největší konkurent -  americká firma Verbatim - hodlá s jejich výrobou pokračovat i v dalších letech.

Konec výroby kazetových walkmanů však neznamená naprostý zánik Walkmanu jako obchodní značky, ta bude dále žít v MP3 přehrávačích společnosti Sony a smartphonech Sony Ericsson. Právě smartphony totiž pomalu ale jistě začínají vytlačovat zase MP3 přehrávače, jelikož naplňují potřeby většiny uživatelů i po hudební stránce.

Pokud byste si chtěli alespoň jako sběratelský kousek pořídit poslední vyráběný kazetový walkman této společnosti, můžete tak učinit na americkém webu SonyStyle.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?