Hlavní navigace

Western Digital už má první pevné disky CMR s kapacitou 22 TB

10. 5. 2022

Sdílet


Vybraným zákazníkům, kteří poskytující hyperškálovatelná cloudová úložiště, začala společnost Western Digital dodávat první vzorky pevných disků s kapacitou 22 TB CMR a 26 TB SMR.

„Základem roadmapy pevných disků Western Digital jsou technologie ePMR, OptiNAND a nově i UltraSMR,” říká Ashley Gorakhpurwalla, EVP a GM pro HDD Business Unit společnosti Western Digital

Nové disky ePMR využívají technologii Western Digital OptiNAND a umožňují dosahovat bezprecedentní úrovně kapacit, výkonu a datové odolnosti. Pevné disky CMR s kapacitou 22 TB zahrnují technologii OptiNAND a přinášejí nejvyšší hustotu 2,2 TB/plotnu na platformě HelioSeal u pevného disku s deseti plotnami.

Nová technologie UltraSMR s architekturou OptiNAND a proprietárním firmwarem využívá hardwarová vylepšení na systémové úrovni HDD a zavádí kódování velkých bloků dat spolu s pokročilým algoritmem pro opravu chyb, který zvyšuje počet stop na palec (TPI) a umožňuje vyšší kapacitu.

Výsledkem je nový 26TB pevný disk Western Digital Ultrastar DC HC670 UltraSMR, který poskytuje 2,6 TB na plotnu a nabízí o 18 % vyšší kapacitu pro zákazníky cloudových služeb, kteří optimalizují své sestavy, aby využili výhod technologie SMR. Vzhledem k tomu, že poskytovatelé cloudových služeb stále častěji zařazují SMR do svých plánů pro datová centra, je kapacita 26 TB zlomovým bodem urychlujícím přijetí této technologie.

Tyto pevné disky s architekturou OptiNAND a technologií ArmorCache poskytují zákazníkům také výkonnost funkce WCE (Write Cache Enable) v kombinaci s ochranou dat WCD (Write Cache Disable), což zvyšuje ochranu dat nebo odolnost v případě nouzového vypnutí (EPO).

Poprvé v historii pevných disků poskytuje tato funkce Write Cache Data Safety uživatelům výkon i ochranu dat bez ohledu na zvolený režim. Architektura OptiNAND přináší diskům výrazné zvýšení výkonu i v režimu WCD, které je největší při náhodném zápisu s přenosy větších datových bloků. Při běžné délce přenosu 256 kB a více se IOPS a přenosová rychlost zvyšují o více než 40 % ve srovnání s disky bez architektury OptiNAND, přičemž při délce přenosu 1 MB dosahují špičkového zvýšení o více než 80 %. 

 

Získejte pro svůj produkt či službu ocenění IT produkt roku! Soutěž „IT produkt roku“ vyhlašuje redakce Computerworldu s cílem vyzdvihnout výrobky disponující vlastnostmi, které je významně odlišují od konkurenčních produktů stejné kategorie. Může přitom jít jak o celkově inovativní pojetí produktu, tak o jednotlivé funkční zdokonalení, výrazně zjednodušené ovládání nebo třeba o výjimečně příznivou cenu.

Soutěž probíhá ve třech samostatných kolech v kalendářním roce a každý postupující produkt či služba do jednoho ze tří finálových kol získává právo na titul IT produkt roku.

Máte-li zájem účastnit se soutěže IT produkt roku, neváhejte. Kontaktujte nás prosím na itprodukt@iinfo.cz.

O přihlášku a více informací si můžete napsat nebo zavolat na telefonech 776 204 420 nebo 604 266 707 či 725 326 893, případně na také na adrese itprodukt@iinfo.cz.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?