Hlavní navigace

Wi-Fi router doplněný o funkce Powerline představil D-Link

13. 1. 2012

Sdílet

DHP-1565 dokáže přenášet data rychlostí až 1 000 Mb/s po datových kabelech a až 300 Mb/s bezdrátově. Novinkou je možnost přenášet data i přes zásuvky elektrického vedení, a to rychlostí až 500 Mb/s, což je dostačující pro přehrávání filmů v HD kvalitě pro několik uživatelů zároveň, nebo hraní on-line her.

Komunikace po elektrické síti je chráněna šifrováním AES, což znemožňuje neoprávněný přístup jiným osobám pomocí připojení přes jiný adaptér. O ochranu Wi-Fi přenosu se starají standardní šifrovací funkce, jako jsou WEP, WPA a WPA2 a zabezpečovací funkce pro jednoduché nastavení WPS. Potenciální útoky ze strany internetu pak odvrací integrované aktivní firewally (SPI a NAT).

D-Link představuje také nový adaptér DHP-P500AV, který je zapotřebí pro datovou komunikaci přes elektrické vedení. Jedná se o redukci pro připojení datového kabelu, která se v požadovaném místě zasune do elektrické zásuvky. Adaptér komunikuje stejnou rychlostí (500 Mb/s) jako nový router a tvoří vhodnou kombinaci pro využití elektrické sítě k přístupu na internet.
Obě zařízení jsou určena pro uživatele, kteří nemohou kvůli stavebním konstrukcím budov používat pouze Wi-Fi připojení, mají nedostatek datových zásuvek nebo chtějí jednoduše využít všudypřítomné elektrické zásuvky.

Našli jste v článku chybu?